برگزاری جشنواره ادبی یوسف در ایلام

شناسهٔ خبر: 376813FC -
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان ایلام از برگزاری جشنواره استانی داستان کوتاه با عنوان«جایزه ادبی یوسف» در این استان خبر داد.

به گزارش هاناخبر ،

سرهنگ شرفبیانی در گفتگو با خبرنگاران گفت:جایزه ادبی یوسف از معتبرترین جایزه های ادبی کشور است که با موضوع ادبیات داستانی دفاع مقدس در کشور برگزار می شود و امسال هشتمین دوره آن برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره با همکاری بنیاد حفظ آثار و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار می شود افزود: جشنواره ادبی یوسف در دوره های قبلی بصورت متمرکز و در سطح ملی و کشوری برگزار می شد اما امسال بخش استانی آن نیز برگزار می شود لذا همزمان با دیگر استانهای کشور  این جشنواره در استان ایلام هم برگزار می شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان ایلام تصریح کرد: دبیرخانه استانی این جشنواره در محل اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ایلام راه اندازی شده و هنرمندان داستان نویس این استان می توانند تا 31 مردادماه نسبت به ارسال آثار خود به دبیرخانه این جشنواره اقدام کنند.

تجلیل از 6 برگزیده استانی جشنواره یوسف در ایلام

شرفبیانی به موضوعات این جشنواره اشاره کرد و گفت: جشنواره ادبی یوسف در ایلام در دو موضوع اصلی و ویژه برگزار می شود که بخش اصلی با موضوع ادبیات داستانی دفاع مقدس،اهل بیت و بیداری اسلامی است و بخش ویژه آن نیز  با موضوع فتح خرمشهر و مقاومت 45 روزه مردم آن است.

وی تصریح کرد: توجه به ویژگی های بومی استان ایلام، حماسه آفرینی رزمندگان استان، شخصیت های شناخته شده دفاع مقدس این استان و استفاده از زبانهای محلی و گویش های بومی در بخش استانی این جشنواره امتیازهای ویژه ای خواهد داشت.

مدیرکل بنیاد حفظ اثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان ایلام با بیان اینکه اختتامیه بخش استانی جشنواره یوسف  شهریورماه امسال خواهد بود گفت: آثاری که به این جشنواره ارسال می شود می بایست پیش از این در هیچ نشریه یا کتابی منتشر نشده باشند.

شرفبیانی در پایان گفت: در بخش استانی این جشنواره و در مراسم اختتامیه  از چهار نفر در بخش اصلی جشنواره و نیز از دو نفر در بخش ویژه تجلیل خواهد شد و برگزیدگان نیز به مرحله کشوری جشنواره راه خواهند یافت.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 8 =