یونس رضایی

شناسهٔ خبر: 38450190 -
"یونس رضایی" فوق لیسانس علوم سیاسی و از شاعران به نام و صاحب سبک در زبان کُردی است

به گزارش هاناخبر ،"یونس رضایی" فوق لیسانس علوم سیاسی و از شاعران به نام و صاحب سبک در زبان کُردی است که عضو شورای نویسندگان مجله سروه نیز بوده و دو مجموعه شعر با نامهای "شین ترین به‌تاڵ" و "منم شاعیری ژنانی چاوه‌ڕوان"از وی منتشر شده است و ساکن شهرستان بوکان است.

کارهای "یونس رضایی" در حوزه ادبیات کودکان نیز در سه دسته ترجمه داستانهای خارجی کودکان، داستانهای محلی برای کودکان و شعر برای کودکان تقسیم بندی می شود. تعدادی از کتابهای منتشر شده آقای رضایی عبارتند از:

ـ دێوی مه‌نجه‌ڵ به‌سه‌ر: داستانی فانتزی قابل توجه برای کودکان است  که از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چاپ شده است.

ـ هه‌نگاوی یازده‌هه‌م: داستان های پندآموزی است که نیاز نیست دانش اموز این پندها را مثل دروس مدرسه یاد بگیرد بلکه کودکان باید از ابتدای زندگی با آنها زندگی کند و آن را حس کند و آن به بخشی از زندگی و زبان کودک تبدیل شود و   کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آن را چاپ کرده است.

ـ مامه‌میاو داستانی فانتزی است که توسط یونس رضایی نوشته شده و انتشارات کوله پشتی آن را منتشر کرده است.

دیگر کتابهای یونس رضایی در حوزه ادبیات کودکان عبارتند از: " چیرۆکی گوێقوت و گوێڕه‌ش"، "زه‌ڕافه ‌و مانگاکان"، "باڵڕه‌ش و باڵنه‌خشین"، "کایه ‌به ‌ئه‌لفوبێ"، "خۆره‌خاتوون"، "پشیله ‌و که‌ڵه‌بابه‌کان"، "مراوییه‌ وه‌رزێر"، " ئه‌و سه‌گه‌ی ده‌قرووسکێنێ"، "ورچه‌ چکۆله ‌خه‌ڵکی کوێی؟"، "به‌سه‌رهاته‌کانی مامه‌ی" .

برچسب‌ها

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 7 =