سوئیس هم از آمریکا شکایت کرد

شناسهٔ خبر: 4030531C -
سوئیس نیز همسو با برخی کشورها، از آمریکا به علت تعرفه‌های سنگین بر واردات فولاد و آلومینیوم به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد.

به گزارش هاناخبر ،

سوئیس در واقع هشتمین کشور عضو سازمان تجارت جهانی است که آمریکا را در مسئله جنجال برانگیز تعرفه‌های سنگین بر واردات فولاد و آلومینیوم در این سازمان بین‌المللی به چالش کشیده است.

وزارت اقتصاد سوئیس روز سه‌شنبه اعلام کرد دولت این کشور روز دوشنبه درخواست مشورت با آمریکا را در چارچوب روند حل و فصل اختلافات در سازمان تجارت جهانی ارائه کرد.

مقامات سوئیس می‌گویند حقوق گمرکی جدیدی که ترامپ مارس گذشته بر واردات فولاد و آلومینیوم به بازار آمریکا اعلام کرد، برای سوئیس شامل صادراتی می‌شود که ارزش آن‌ها سال 2017 بالغ بر هشتاد میلیون فرانک (شصت و نه میلیون یورو) برآورد شد.

دولت سوئیس بر این مسئله تاکید می‌کند که حقوق گمرکی، بحث‌برانگیزی که دولت آمریکا به نام امنیت ملی وضع کرده است، به هیچ وجه با قوانین و مقررات سازمان تجارت جهانی قابل توجیه نیست.

تصمیم یک جانبه‌ای که ترامپ هشتم مارس برای افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم به بازار آمریکا گرفت، نارضایتی بسیاری از شرکای تجاری آمریکا را برانگیخته و برخی از آن‌ها را وادار کرده است به تلافی این اقدامات وارد عمل شوند و از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کنند. اتحادیه اروپا و کانادا نیز پیش از این شکایات مشابهی بر ضد آمریکا به سازمان تجارت جهانی ارائه کرده‌اند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 6 =