رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیواندره خبر داد:

غرس بیش از 19 هزار نهال در شهرستان دیواندره

شناسهٔ خبر: 417D61F1 -
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیواندره گفت: 19 هزار و دویست نهال غیر مثمر به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در شهرستان توزیع و کاشت خواهد شد.

به گزارش هاناخبر ،محمد رئوف نصری در حاشیه مراسم غرس نهال در روز درختکاری گفت: حفظ منابع طبیعی و محیط زیست یکی از مهم ترین وظایفی که امروز همه ما باید به آن توجه داشته باشیم.

نصری تصریح کرد: حفاظت از محیط زیست و مراتع باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود به طوریکه مردم خود حافظ این منابع ملی باشند.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی و ارائه راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت از طریق آموزش، ترویج و فرهنگ سازی می توانیم این منابع را به درستی به نسهای آینده بسپاریم.

رئیس منابع طبیعی و آبخیز داری دیواندره به عوامل موثر در تخریب مراتع اشاره کرد و افزود: دخالت هاي نامناسب انسان یکی از علل اصلی تخریب مراتع در بسیاری از نقاط است ولی عوامل مختلف طبیعی نیز در نابودي مراتع تاثیرگذار است که نیازمند راه حل هاي مناسب براي جلوگيري از تخريب و نابودي بيشتر مراتع است.

عوامل متعددی در تخریب مرتع نقش دارند که می توان به تخریب توسط بهره برداران، تخریب به واسطه احداث زیرساخت ها توسط دستگاههای اجرایی و تغیرات اقلیمی آب و هوا اشاره نمود.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 4 =