حصار وسگ های پدرم در بوکان نقد شد

شناسهٔ خبر: 41CE1D74 -
کتاب داستان حصار وسگ های پدرم نوشته ی شیرزاد حسن توسط انجمن ادبی سوما شاخه ی بوکان مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش هاناخبر ، روز شنبه انجمن ادبی سوما شاخه ی بوکان نشستی درمورد کتاب حصار وسگ های پدرم نوشته ی شیرزادحسن، باحضور دسته ای از شاعران ونویسندگان بوکانی برگزارکرد.
حصاروسگ های پدرم معروف ترین رمان شیرزاد حسن،نویسنده ی مطرح کرد وازمهمترین اثارتاریخ ادبیات کردستان است.
این رمان که از آن به عنوان نقطه عطفی در تاریخ ادبیات داستانی کردیاد می شود درسال 1996منتشر شد و نقدهاونظرهای زیادی را در پی داشت.
باگذشت نزدیک به دو دهه از انتشارحصار وسگ های پدرم این اثرهمچنان بزرگترین شاهکارشیرزادحسن به شمار می آید وبه نظر می رسد که برای همیشه به عنوان برترین اثرنویسنده باقی خواهدماند.
حصاروسگ های پدرم ازیک دیکتاتورسخن می گوید، داستان یک دیکتاتورخودخواه و بسیار از نوع صدام حسین که جز خودش کسی را نمی بیند.
وقتی قهرمان داستان،پدرش را می کشد،بلبشوی عجیبی پدیدمی آید وقاتل انتظارداردکسانی که پیش تر او را به قتل پدر تحریک کرده اند، اکنون با آغوش باز وی را بپذیرند،باکمال تعجب می بیند همه به او پشت می کنند وبرای پدرازدست رفته اشان مرثیه سر می دهند.
نویسنده در اینجا با ریزبینیو موشکافی هرچه تمام تر می خواهد این نکته را یادآوری کند که در جوامع سنتی که مردم به وجود یک قدرت فراتر خود گرفته اند، از میان رفتن یکباره این قدرت چیره وخشن باعث نوعی هرج و موج به آنارشیسم می شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 8 =