جانباز ارومیه ای رکورد شنا در ایران را زد

شناسهٔ خبر: 4429CCC8 -
جانباز ارومیه‌ای 60 کیلومتر را بدون توقف شنا کرده و یک رکورد ملی را ثبت کرد.

به گزارش هاناخبر ، جانباز 50 درصد ارومیه‌ای موفق به شنا به طول 60 کیلومتر بدون توقف شد که یک رکورد ملی ثبت شده و پس از بررسی‌های لازم این رکورد برای ثبت جهانی به گینس ارسال می‌شود.

صفر محب‌زاده گفت: ضمن اشاره به اینکه قصد دارد 60 کیلومتر بدون توقف شنا کند، اظهار کرد: از ساعت هفت صبح روز جمعه 20 بهمن‌ماه تا حدود ساعت 12 شب در استخر شهرداری واقع در خیابان ارشاد ارومیه به صورت یکنواخت و بدون توقف شنا خواهم کرد و امیدوارم که بتوانم این کار را به خوبی انجام دهم.

وی با اشاره به هدفش در ارتباط با 60 کیلومتر شنا بدون توقف، بیان کرد: من یک جانباز 50 درصد هستم و قصد دارم با 60 کیلومتر شنا بدون توقف در روز جمعه این هفته نشان دهم که شخصی که جانباز می‌شود یا قطع عضو می‌شود اعضای بدن خود را از دست نمی‌دهد بلکه توان جسمی وی و روحیه‌اش برای ورزش نیز افزایش پیدا می‌کند.

این شناگر جانباز 50 درصد با اشاره به نحوه جانبازی خود، گفت: در 23 شهریور ماه 73 در منطقه کلاشین بر روی مین رفتم و بر اثر همین اتفاق جانباز شدم.

محب‌زاده با اشاره به اینکه شنای 60 کیلومتر بدون توقف در صورت انجام، یک رکورد در سطح جهان به شمار می‌آید، افزود: این حرکت یعنی 60 کیلومتر شنا بدون توقف در هیچ کجای دنیا تا به حال انجام نشده و برای ثبت این حرکت داورانی از جمله طاووسی نظاره‌گر خواهند بود که این رکورد را در مرحله اول به صورت ملی ثبت کرده و سپس برای ثبت در کتاب رکوردهای گینس به مسئولان مربوطه ارسال کنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 2 =