یادداشت خبری:

شهدای بمباران ییلاقات راژان سیلوانا را از یاد برده ایم!

شناسهٔ خبر: 4473D2E4 -
یادداشتی به مناسبت بیست و دومین سالگرد بمباران ییلاقات سه‌رگه‌ر راژان منطقه سیلوانای ارومیه به قلم خبرنگار هاناخبر

 هاناخبر ، آرش خلیل نژاد؛ ۲۲ سال پیش در چنین روزهایی که گرما می‌سوزاند و تیرماه غوغا میکرد، زخم و سوزش در ییلاقات سه‌رگه‌ر راژان جنجال می‌آفرید. عصر روز ششم تیرماه ۱۳۷۵ نیروی نظامی مرزی ترکیه با دو فروند هلیکوپتر کبری در یک حمله وحشتناک به داخل مرز شمال‌غربی ایران، یعنی ییلاقات «سه‌رگه‌ر راژان» منطقه سیلوانای ارومیه تجاوز کرده و چادرهای ییلاقی راژان را که مردم به کسب روزی حلال دامداری مشغول بودند با راکت و موشک مورد حمله قرار دادند که در این حمله وحشیانه ۲۱ نفر شهید و جانباز شدند. از این تعداد ۴ زن و ۲ کودک شهید و ۱۵ نفر دیگر نیز مجروح و نقص عضو شدند. و اما با کدامین گناه!!
این روز برای مردم منطقه سیلوانا روز بسیار تلخ و دردناکی است که هیچ گاه از ذهن آنان پاک نمی شود. متأسفانه تاکنون هیچ یادواره، مراسم و بزرگداشت ویژه‌ای برای شهدای ۶ تیر راژان برگزار نشده و برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بمباران سال ۷۵ راژان تلاش کافی صورت نگرفته است.
خانواده هایی هستند که در این بمباران بیش از ۶ عضو خود را از دست دادند و یا نقص عضو شدند که بزرگداشت یاد این شهدا می‌تواند تا حدودی آلام این خانواده را تسکین بخشد.
فراموش نکنیم که مردمان شهید پرور منطقه سیلوانا در طول تاریخ واژه های مظلومیت و مرگ را با تمام وجود احساس کرده اند، از بمباران های رژیم بعثی عراق گرفته تا نیروی نظامی ترکیه اما هیچ وقت قامتشان نشکسته و با قطره های رنگین خون خویش درخت مقدس "ایران" را آبیاری کرده اند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 7 =