هاناخبر از سطح شهر سقز گزارش می دهد؛

تجمع اعتراضی رانندگان تاکسی به فعالیت اسنپ در سقز

شناسهٔ خبر: 4477ED77 -
جمعی کثیری از رانندگان تاکسی سقز روز پنجشنبه با تجمع در میدان آزادی این شهر ،اعتراض شدید خود را به فعالیت اسنپ ( تاکسی اینترنتی) اعلام کردند.

به گزارش هاناخبر ،جمع کثیری از رانندگان تاکسی با خودروهای خود روز پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه 97 به صورت هماهنگ در تجمعی اعتراضی در میدان آزادی سقز نسبت به فعالیت اسنپ نارضایتی خویش را علنی کردند تا از این طریق اعتراض شدید خود را به مسئولان مربوطه برسانند.
یکی از رانندگان تاکسی در گفت و گو با خبرنگار هاناخبر اظهار کرد: اسنپ ( تاکسی اینترنتی ) که در حال حاضر در حال ارائه فعالیت با قیمتی کمتر می باشد موجب اخلال در کسب و کار رانندگان تاکسی و تردید شهروندان و کاهش اعتماد عمومی به این قشر زحمتکش از جامعه می شوند که شهروندان لازم است آگاه باشند که این شرکت ها بعد از اینکه در جامعه شناخته شده و موجبات از بین رفتن کسب و کار بسیاری از رانندگان تاکسی شهر را فراهم نمودند ، اقدام به افزایش قیمت می کنند.
یکی دیگر از رانندگان تاکسی دراین باره گفت:رانندگان اسنپ که به صورت شخصی و تنها زیر نظر شرکت خصوصی که اصلا مجوزی ندارند فعالیت می کنند.اما ما رانندگان زیرنظر شهرداری فعالیت می کنیم در صورتی که مشکلی ایجاد شود ، شهروندان می توانند به راحتی از حق خود دفاع کنند.
وی افزود: ایجاد اشتغال در جامعه زمانی که باعث مشکل برای یک مجموعه فعال درشهر شود، اخلاقی نیست وما رانندگان مطالبه گر حقمان هستیم، چندین سال است که به مردم بر اساس تعرفه های مشخص خدمات داده ایم اما امروز عده ای راننده شخصی فعالیت ما را با مشکل مواجه کرده اند.
یکی دیگر از رانندگان تاکسی به خبرنگار هاناخبر گفت: افرادی که به عنوان راننده در اسنپ فعالیت می کنند، رانندگان اسنپ به عنوان شغل دوم در این شرکت فعالیت می کنند ،این در حالی است که رانندگان تاکسی سقز تنها از این راه امرار معاش می نمایند.

یکی دیگر از رانندگان تاکسی در گفتگو با خبرنگار هاناخبر گفت: به هیچ عنوان قابل قبول نیست که به بهانه تکنولوژی کسب و کار قشری که سالهاست در آرامش به خدمات برای شهروندان بصورت صادقانه مشغولند تحت تاثیر قرار گرفته و اگر قرار بر خدمات اینترنتی ارزانتر است بهتر است تاکسیرانی شهرداری سقز با راه اندازی سامانه تاکسی اینترنتی و با استفاده از ظرفیت رانندگان فعلی تاکسیهای رسمی شهر به ارائه چنین خدماتی بپردازد که سود آن بصورت سه طرفه عاید شهروندان،رانندگان تاکسی و شهرداری شهر می شود.

وی افزود: در صورت فعالیت اسنپ ضمن اخلال در کسب و کار رانندگان تاکسی سقز، سود حاصل از آن به جیب عده ای افراد خاص و شرکتی خارج از شهرستان خواهد شد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار هاناخبر که منظورتان از افرادی خاص چه کسانی هستند؟ پاسخ داد: همان افراد و مسئولانی که در تلاشند که فعالیت اسنپ در این شهر جنبه قانونی به خود بگیرد و در صدد صدور مجوز برای این شرکت هستند.

وی اضافه کرد: طبق شنیده های ما درصد مشخصی از درآمد حاصل از فعالیت اسنپ به جای واریز به حساب شهرداری، مستقیم به جیب شخصی این آقایان خواهد رفت.

یکی دیگر از رانندگان تاکسی سقزی تاکید کرد: از طرفی می گویند کارکردن با اتومبیل های شخصی ممنوع است و مستلزم جریمه است و از طرفی دیگر در تعارضی آشکار سعی در دادن مجوز قانونی برای خودروهای شخصی در قالب اسنپ دارند.
وی گفت: پایین آوردن قیمت برای جذب مشتری و به دنبال آن رقابت نابرابر با قشر تاکسی دار و خدمات ناایمن توسط خودروهای شخصی که به عنوان شغل دوم و سوم آنها محسوب می شود می تواند در کوتاه مدت موجبات از بین رفتن شغل راننده تاکسی های سطح شهر را موجب شود.

یکی دیگر از رانندگان تاکسی به خبرنگار هاناخبر گفت: در حال حاضر در بسیاری اوقات در صف های طولانی با کمبود مسافر روبرو هستیم و آمدن اسنپ به میدان موجب کاهش شدید سهم تاکس های شهرستان در حمل و نقل مسافر و عملا موجب بیکار شدن ما می گردد.

وی افزود: آقایانی که برای فعالیت اسنپ در سطح شهر تلاش می کنند برای پر کردن جیب نامبارکشان می خواهند نان رانندگان تاکسی این شهر را آجر کنند.

یکی دیگر از رانندگان تاکسی به خبرنگار هاناخبر گفت:سال هاست که به شهروندان و مسافران محترم خدمات رسانی کرده ایم ولی اکنون عده ای می خواهند با فعالیت این تاکسی ها زندگی مارا کلا مختل کرده و  چرخه زندگیمان را از بین ببرند.

وی ادامه داد: با اوضاع اقتصادی فعلی که چرخ زندگیمان زنگ زده و بزور میچرخد فعالیت چنین شرکتهایی می تواند در کوتاهترین زمان ممکن موجب نابودی شغل و زندگی بسیاری از رانندگان تاکسی این شهر شود.

گفتنی است: که رانندگان تاکسی درخواست کردند که نامشان منتشر نشود و همچنین تعدادی افراد لباس شخصی بصورت کاملا غیرقانونی مانع اطلاع رسانی خبرنگار رسمی هاناخبر در سقز و تهدید وی در صورت انتشار خبر نمودند که این موضوع می تواند توسط بخش حقوقی این پایگاه خبری در دست بررسی و اقدام قانونی قرار بگیرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 9 =