با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور؛

پنجمین جلسه شورای اداری کردستان برگزار شد

شناسهٔ خبر: 44FAC8E6 -
پنجمین جلسه شورای اداری کردستان با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور، در سنندج برگزار شد

به گزارش هاناخبر ، بهمن مرادنیا در پنجمین جلسه شورای اداری استان کردستان که با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد ضمن تبریک آغاز ماه ربیع الاول گفت: ما به جوانان این دیار مدیون هستیم و باید همه همت خود را وقف شکوفایی آنان در همه بخش‌ها کنیم.

وی کمک دولت به تجاری‌سازی فعالیت‌های دانش بنیان و فناورانه را حایز اهمیت توصیف کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزش در داخل و خارج کشور برای جوانان کردستانی در فعالیت‌های دانش بنیان مهم است.

مرادنیا جوانان کردستان را جوانانی خلاق، خوش، فکر و دارای انگیزه برای فعالیت عنوان کرد و افزود: در سال گذشته استان کردستان در طرح تکاپو مقام اول را به خود اختصاص داد که این نشان از وجود پتانسیل‌های بزرگ در کردستان است.

استاندار کردستان اظهار کرد: با مقداری حمایت دولت از بخش فعالیت‌های دانش بنیان، جوانان این دیار می‌توانند بجای انجام کارهای سخت در مرزها و دیگر استانها خود زمینه ساز اشتغال و درآمدزایی باشند.

کارآفرینی باید ارزش باشد/ مشکلات کردستان فقط با دانش و عقل و نیروی انسانی خود استان حل می شود

سورنا ستاری در پنجمین جلسه شورای اداری استان، با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری بر روی جوانان، تسهیلگری را وظیفه دولت عنوان کرد و افزود: ما به غنوان دولت باید زیرساخت ها را فراهم کنیم اما وارد بیزینس شرکت ها نشویم.


وی خاطرنشان کرد: کردستان در حوزه های گردشگری، IT و گیاهان دارویی ظرفیت های بسیار خوبی دارد که توسط جوانان قابل پیاده سازی است.
ستاری از پارک های علم و فناوری به عنوان حلقه ارتباطی میان دانشگاه، جامعه و صنعت نام برد و با تشویق سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه، گفت: زمانی ایده ها تجاری سازی می شود که بخش خصوصی روی آن سرمایه گذاری کند.  
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اذعان به اینکه در جامعه ای که استخدام ارزش باشد اما کارآفرینی ارزش نباشد، نوآوری توسعه پیدا نمی کند، نوآوری را موجب ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد دانش بنیان عنوان کرد.
 وی نیروی انسانی خلاق و تحصیلکرده را پایه اقتصاد دانش بنیان دانست و ادامه داد: آنچه یک اقتصاد را به سمت اقتصاد دانش بنیان می برد، محیط و اکوسیستم است، پول دولت نیست و اتفاقی که باید در حوزه دانش بنیان بیفتد تغییر این نگرش ها و فرهنگ است.
ستاری در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید کرد: تا سرمایه گذاری بخش خصوصی وارد حوزه پژوهش نشود، هرچقدر هم بودجه دولتی در پژوهش صرف شود نمی توانیم در صنعت و فناوری پیشرفت کنیم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 1 =