اعضای بدن نوجوان ۱۴ ساله بیجاری اهدا شد

شناسهٔ خبر: 453C9FF5 -
در اقدامی خیرخواهانه اعضای بدن نوجوان ۱۴ ساله بیجاری برای نجات بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شد.

به گزارش هاناخبر ،

اعضای بدن سومین کردستانی در ۱۰ روز اخیر برای نجات بیماران نیازمند اهدا شد و چند روز پس از اهدای اعضای اکرم زارعی و سینا گوشبر از اهالی شهرستان قروه، این بار مبینا خاطرویسی نوجوان ۱۴ ساله بیجاری نجات بخش جان بیماران نیازمند اهدا عضو شد.

کارشناس مسئول اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این رابطه گفت: در اقدامی خیرخواهانه اعضای بدن بیمار مرگ مغزی اهل بیجار در استان کردستان به بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید.

شیدا خیراللهی افزود: این نوجوان ۱۴ ساله که بر اثر سانحه‌ ای آسیب دیده بود در بیمارستان امام حسین (ع) بیجار بستری و پس از تأیید مرگ مغزی توسط تیم پزشکی متخصص و کسب رضایت از خانواده اش، پیکرش به بیمارستان دکتر شریعتی تهران برای پیوند اعضا منتقل شد.

وی با تقدیر از خانواده این بیمار مرگ مغزی اظهارداشت: مبینا خاطرویسی، هشتمین کردستانی است که امسال اعضای بدنش به بیماران نیازمند اهدا می‌ شود.

کارشناس مسئول اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: از مجموع ۳۴ بیمار مرگ مغزی در استان که اعضای آنان اهدا شده، ۱۲ نفر بیجاری بوده اند.

خیراللهی با بیان اینکه صدور کارت اهدای عضو از دو سال قبل به استان ‌ها واگذار شده است، یادآور شد: داوطلبان اهدای عضو علاوه بر مراجعه به این واحد می‌ توانند با ثبت نام در سایت اینترنتی اهدای عضو ایرانیان ehda.center ثبت نام کنند.

گفتنی است چند روز قبل با پیوند اعضای اکرم زارعی و سینا گوشبر از اهالی شهرستان قروه، جان ۱۶ نفر از مرگ حتمی نجات یافت.

آخرین آمار در کشورمان حاکی از این است که در هر ۱۰ دقیقه یک نفر به لیست انتظار برای پیوند عضو اضافه می شود و در هر دو ساعت، یک بیمار نیازمند پیوند، جان خود را از دست می دهد.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 6 =