اجرای ئاوات گروه تئاتر آناهیتای سقز در شهرهای مختلف اقلیم کردستان

شناسهٔ خبر: 483C1930 -
با دعوت کنسولگری ایران در اربیل و با هماهنگی وزرات روشنبیری اقلیم کُردستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کُردستان ؛ گروه تئاتر آناهیتاِ سقز تئاتری خیابانی را در شهرهای مختلف اقلیم کُردستان عراق به اجرا در می آورد.

به گزارش هاناخبر ، با دعوت کنسولگری ایران در اربیل و با هماهنگی وزرات روشنبیری اقلیم کُردستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کُردستان ؛ گروه تئاتر آناهیتاِ سقز تئاتری خیابانی را در شهرهای مختلف اقلیم کُردستان عراق به اجرا در می آورد.

این گروه ، تئاتر خیابانی " ئاوات " به طراحی و کارگردانی علیرضا اسماعیلی را که با مضمون طنز اجتماعی و نقدی بر تعاملات انسانی تولید شده است در پارک ها ؛ بازارهای سنتی ؛ اماکن تاریخی و تفریحی شهرهای اربیل ؛ سُلیمانیه ؛ سوران ؛ رواندز، رانیه طی روزهای ششم الی دوازدهم اردیبهشت ماه برای شهروندان اقلیم با زبان کُردی به اجرا در می آورد. علاوه بر آن این نمایش در دانشگاه بزرگ اربیل و رانیه نیز اجرا خواهد داشت.در اين نمايش كمال نوجوان،وريا شاكرى،پدرام نيلوفرى،ساريه امينى،امين صادقى ،مصطفى ياسينى و مهران وكيلى به ايفاى نقش ميپردازند.

اجرای چنین برنامه های هنری بصورت مثبت و تاثیرگذار به گسترش تعاملات فرهنگی و فعالیت های هنری مشترک بین کُردستان ایران و اقلیم کُردستان عراق خواهد انجامید. چند سالی است که هنرمندان تئاتر سقز به واسطه ی فعالیت وسیع در شاخه های مختلف تئاتری و همچنین وجود جشنواره تئاتر گردی در این شهر توانسته اند در ایجاد این پیوند هنری پیشتاز باشند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 2 =