معرفی چهره های موفق

دکتر ادریس حسین زاده

شناسهٔ خبر: 4843776F -
ادریس حسین زاده دکتری تخصصی مهندسی بهداشت محیط تاکنون توانسته است 4 ثبت اختراع و بیش از 22 طرح پژوهشی دانشگاهی و 70 مقاله تحقیقی خود را در مجلات معتبر داخلی و بین المللی، 6 کتاب (تالیف و ترجمه) و 1 کتاب به زبان انگلیسی منتشر نماید.

به گزارش هاناخبر ، دكتر ادریس حسین زاده فرزند حاج رحیم، متولد سال 1365 در شهرستان بوکان است. تحصیلات پیش از دانشگاه خود را در رشته علوم تجربی در بوکان به پایان رسانید. همچنین قرائت قرآن را نزد حاج ماموستا ابراهیم صوفی زاده امام جماعت مسجد حضرت ابراهیم (ع) فرا گرفت که دست مایه حضور ایشان در هشتمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم ویژه دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور – اردیبهشت 1385/ شیراز- به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی زنجان را فراهم نمود.

حسین زاده لیسانس و فوق لیسانس خود را در رشته مهندسی بهداشت محیط در دانشگاه های علوم پزشکی زنجان و همدان اخذ کرده و در همه دوره های تحصیلی به عنوان دانشجوی اول دوره و عضو استعداد درخشان معرفی شده است.

بعد از اتمام دوره فوق لیسانس از طرف بنیاد ملی نخبگان به عنوان دانش آموخته برتر فناور انتخاب شد. ادریس حسین زاده حدود سه سال از تعهدات خود را با عنوان هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان گذرانید و همواره از این دوره زندگی خود به نیكی یاد میكند زیرا توفیق آشنایی بیشتر و واقعی با مسائل آموزشی، پژوهشی و اجرایی بهداشت محیط را بدست آورد. در این دوران به عنوان عضو موسس و شورای پژوهشی با عهده دار بودن معاونت و مسئول ارزشیابی مرکز بهداشت تغذیه، استاد مشاور دانشجویان کارشناسی و برگزاری همایش سراسری جامعه سالم توانست در به ایفای نقش در قبال وظایف برعهده بپردازد و بنا به گفته خودش در این سمت نیز از هیچ كوششی دریغ نورزید.
در سال 1392 برای طی دوره دکتری تخصصی در رشته مهندسی بهداشت محیط به صورت برگزیده علمی وارد دانشكده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس شد و دو بار با کسب امتیازات عالی موفق به اخذ جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان گردید. در دوران تحصیل خود به صورت مدرس مدعو و مشاور فنی با دانشگاههای علوم پزشکی البرز، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه تربیت مدرس و برخی مراکز و موسسات دولتی و خصوص همکاری داشته است.

در سال 1395 با راه اندازی مجله هوزان (علمی تخصصی محیط زیست) به انتشار مقالات علمی اهتمام ورزید که اکنون نیز به عنوان عضو هیئت تحریریه چند مجله ملی و بین المللی نیز فعالیت دارند.
 حسین زاده تاکنون توانسته است 4 ثبت اختراع و بیش از 22 طرح پژوهشی دانشگاهی را انجام داده و با همكاری اساتید، همکاران و دانشجویان تعداد بیش از 70 مقاله تحقیقی خود را در مجلات معتبر داخلی و بین المللی، 6 کتاب (تالیف و ترجمه) و 1 کتاب به زبان انگلیسی منتشر نماید.
گزیده سوابق علمی و اجرایی دكتر ادریس حسین زاده به شرح زیر است:
    عضو مرکز توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی همدان 1389
    عضور شورای مرکزی مرکز تحقیقات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان 1388
    عضو هیئت علمی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشكی لرستان 1390-1393
    عضو هیئت موسس و شورای مرکزی مرکز بهداشت تغذیه 1392
    معاون و کارشناس ارزشیابی مرکز بهداشت تغذیه 1392
    عضو بنیاد ملی نخبگان از 1392
    عضو هیئت ممیزه نوابغ جوان 1393
    عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی 1390
    صاحب امتیاز و سردبیر مجله هوزان 1395
    انتخاب به عنوان پژوهشگر برگزیده دانشگاه علوم پزشکی همدان 1389
    انتخاب مقاله برتر در چهارمین همایش پژوهشی شبکه همکار شمال کشور – دانشگاه علوم پزشکی بابل 1389
    انتخاب به عنوان پژوهشگر برتر و رتبه دوم در بین اعضای هیئت علمی دانشگاههای استان لرستان در سال 1391.
    کسب مقام اول به عنوان پژوهشگر جوان در چهارمین جشنواره علمی بهداشت محیط ایران در اسفند ماه 1391
    انتخاب مقاله برتر در هفتمین همایش پژوهشی سالیانه دانشگاههای شرق کشور در تاریخ سال 1390 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد
    انتخاب مقاله برتر در سیزدهمین همایش سالانه آموزش پزشکی و پنجمین جشنواره شهید مطهری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران.
    انتخاب مقاله برتر در سومین همایش سراسری دانشجویی بهداشت محیط، در سال 1391 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان
    انتخاب مقاله برتر در همایش کشوری بهداشت تلاش امروز، نیاز فردا، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مهرماه 1391
    انتخاب به عنوان پژوهشگر برگزیده در حیطه علوم بهداشتی در جشنواره پژوهشی طبری که در آبان ماه 1392 به میزبانی علوم پزشکی مازندران

 

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 5 =