احتمال حمله نظامی فرانسه به سوریه

شناسهٔ خبر: 49311C28 -
امانوئل مکرون: «ما به مناطقی حمله می کنیم که این محموله‌ها در آنجا ساخته می شوند یا در آنجا برای حمله سازماندهی می شود. خط قرمز باید محترم شمرده شود.»

به گزارش هاناخبر ،

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه می گوید اگر شواهد غیرقابل انکاری پیدا شود که رژیم بشار اسد از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان استفاده کرده است، فرانسه به سوریه حمله خواهد کرد.

رئیس جمهوری فرانسه که سه شنبه شب در جمع ۱۲۰ روزنامه نگار سخن می گفت، افزود: «ما به مناطقی حمله می کنیم که این محموله‌ها در آنجا ساخته می شوند یا در آنجا برای حمله سازماندهی می شود. خط قرمز باید محترم شمرده شود.»

مکرون پیشتر در ماه مه گذشته در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفته بود که استفاده از سلاح شیمیایی خط قرمز فرانسه است.
با این حال امانوئل مکرون افزود که در حال حاضر از سوی سرویس های فرانسوی کاملا اثبات نشده است که سلاح های شیمیایی که در معاهده ها عنوان شده بر علیه غیرنظامیان بکار برده شده است.

رئیس جمهوری فرانسه در ادامه افزود: «همین که شواهد اثبات شده بدست بیاید، من کاری را که گفتم انجام خواهم داد.»
دولت بشار اسد همواره در سالهای گذشته استفاده از سلاح شیمیایی علیه مخالفان و غیرنظامیان را انکار کرده است.

با این حال امانوئل مکرون تاکید کرد که برای فرانسه آنچه ارجحیت دارد مبارزه علیه تروریست‌ها و جهادگرایان است.

رئیس جمهوری فرانسه درباره دولت بشار اسد گفت که این عدالت بین المللی است که مشخص خواهد کرد او چه کرده است و نه حمله نظامی.

مکرون همچنین گفت که به دنبال یک نشست بین المللی درباره سوریه است که اگر ممکن باشد این نشست در منطقه برگزار شود و او چندین پیشنهاد ارائه کرده است اما از جرییات طرحش سخن نگفت. با این حال وی افزود که بدنبال برگزاری این نشست در پاریس نیست.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 4 =