آسيب هاى تهديد كننده رسانه ها در بوكان

شناسهٔ خبر: 49E32874 -
شوراى هماهنگى دفتر ارتباطات مردمى نماينده بوكان بیانیه ی بی سابقه ای را در مورد "آسيب هاى تهديد كننده رسانه ها در بوكان" منتشر کرد.

به گزارش هاناخبر ، شوراى هماهنگى دفتر ارتباطات مردمى نماينده بوكان بیانیه ی بی سابقه ای را تحت عنوان "آسيب هاى تهديد كننده رسانه ها در بوكان"منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است که:

با اندكى دقت در رسانه هاى بوكان مى توان دريافت كه آسيب هايى، رسانه ها را تهديد مى كند كه بايد مديران رسانه اى نسبت به كنترل مجموعه تحت مديريت خود و پايش اين موارد هوشيار باشند و با حفظ استقلال و بى طرفى واقعى و نه شعارى و بـا هوشيار دانستن مردم نه غافل تصور كردن آنان، از آسيب هاى ذيل، جلوگيرى به عمل آورده و اجازه ندهند رسانه از وظيفه ذاتى خود فاصله بگيرد؛

١- تعريف و تمجيد بى مورد از برخى مسئولين و يا انتقاد بى جهت از آنان با انگيزه هاى مختلف.

٢- دو بهم زنى بين مسئولان و ايجاد اختلاف بين آنها و تلاش در جهت بر افروختن آتش تفرقه در بين آنان.

٣- كم رنگ جلوه دادن اقدامات و تلاش هاى نماينده بوكان و تضعيف و تخريب ايشان بصورت مستقيم و غيرمستقيم و سانسور خبرى و يا تحريف اخبار و اظهارنظرها و عملكرد ايشان.

٤- بى تأثير جلوه دادن سفر مسئولين استانى و كشورى به بوكان و مؤثر جلوه دادن سفر همين مسئولين به شهرهاى همجوار و دوبهم زنى در بين نمايندگان منطقه.

٥- تضعيف فرماندار بوكان و القاى تفكر غلط عدم استقلال ايشان و ترويج نظر نادرست ناتوانى فرماندار در شرايطى كه طبق ارزيابى هاى مستقل انجام شده، فرماندارى بوكان رتبه نخست را در سطح استان به خود اختصاص داده است.

٦- قوى جلوه دادن نمايندگان ساير شهرستانهاي همجوار و انعكاس مكرر اخبار مربوط به آنها و سانسور خبرى اقدامات و اظهارات نماينده مردم بوكان.

٧- دلسرد نمودن و نا اميد كردن مردم از اقدامات خوب نظام در منطقه بوكان و بى اهميت نشان دادن پروژه هاى در حال انجام در شهرستان بوكان و ترويج فرهنگ بدبينى و بدگمانى و فرارى دادن سرمايه گذاران بالقوه.

٨- همسويى نرم و نامحسوس با جريانات قومى بيرونى به منظور همسويى با آنان در جهت جلب مخاطبين مخالف نظام در داخل.

٩- القاى وابسته بودن شورا و شهردار به نماينده و فرماندار و  تزريق شايعه عدم استقلال آنها در انتخاب شهردار و ساير تصميمات در شرايطي كه بهترين و مستقل ترين شورا را در بوكان تجربه مى كنيم.

١٠- نادان فرض كردن خوانندگان و تصور اينكه آنها تنها منبع و منشأ خبرى هستند در حاليكه مردم با مقايسه اخبار و اطلاعات از كانالها و سايت ها و منابع مختلف، به ذات و نفس و نيت هر رسانه مثبت يا منفى پى مي برند.

١١- اعمال فشار رسانه اى بر تعدادى از مسئولين خصوصاً شهردارى و اداراتى كه از حوزه اختيار بيشترى برخوردارند تا از اين طريق بتوانند به خواسته هاى خود دست يابند.

١٢- ايجاد زاويه با مسئولين به منظور جلب مخاطب بيشتر و استفاده از تيترهاى جنجالى و غلط كه با محتواى مربوطه اصلاً همخوانى ندارد.

با يك ارزيايى دقيق مديران سايت ها و رسانه هاى زحمتكش بوكان مى توانند با اصلاح نگرش و رفتار خود، نسبت به جلب اعتماد مخاطبين بيشتر توفيق يابند و به وزن خود و رسانه در اختيارشان بيفزايند و به بهبود شرايط و وضعيت شهر نيز، كمك نموده و رسالت رسانه اى خود را تحقق بخشند.
شكى نيست كه اين آسيب ها مى تواند موجبات بي اعتبارى يك رسانه را فراهم و دورى از اين آسيب ها و واقعيت نگارى رسانه مى تواند به رشد و ارتقاى رسانه منتهى شود.
اميد است رسانه هاى مختلف در شهرمان با ايجاد روحيه نشاط و خلق اميد و مقد درست در جهت اصلاح امور و پيشرفت شهر و ديارمان گام بردارند و به اصلاح فرايندها و آگاهى بخشي از مارسايي ها متوليان امر را كمك كنند نه اينكه خادمين مردم را از فعاليت مستمر و مؤثر خود دلسرد كنند و نقش رسانه اين نيست كه مرغ همسايه را غاز بنماياند. به اميد فرداى بهتر براى رسانه هاى خيرخواه و بوكان عزيز.

 

شوراى هماهنگى دفتر ارتباطات مردمى نماينده انديشمند مردم فرهيخته بوكان

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 5 =