مدیرکل کمیته امداد استان کردستان عنوان کرد:

رشد 22 درصدی زکات در استان کردستان

شناسهٔ خبر: 50F00927 -
مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در همایش زکات شهرستان دیواندره گفت: در یازده ماه امسال در حدود دویست میلیارد ریال زکات جمع آوری شده که نسبت به مشابه سال گذشته 22 درصد رشد داشته است.

به گزارش هاناخبر ، رسول شیخی زاده تصریح کرد: زکات جمع آوری شده در سال جاری با تلاش اعضای شورای زکات استان و توجه مردم به این فریضه الهی بوده و محرومان و نیازمندان از برکات آن بهره مند خواهند شد.

شیخی زاده تصریح کرد: زکات جمع آوری شده از محل زکات واجب، غلات، فطریه و کفاره جمع آوری شده هر منطقه در سرفصل های مختلف صرف رفع مشکلات نیازمندان و پروژه های عمرانی همان محل خواهد شد.

وی با بیان اینکه 65 درصد زکات جمع آوری شده برای رفع مشکلات فقرا و نیازمندان و 35 درصد آن سهم پروژه های عمرانی و توسعه ای هزینه خواهد شد، گفت: ده میلیون تومان صرف تهیه جهیزیه، 12 میلیارد تومان صرف معیشت محرومین، 63 میلیون تومان صرف هزینه درمان، 37 میلون تومان صرف کمک هزینه تحصیل، 855 میلیون تومان صرف خرید و احداث مسکن مددجویان، 197 میلیون تومان برای آزادی زندانیان، 5 میلیارد و یکصد میلیون صرف احداث و تعمیر مساجد، 185 میلیون صرف احداث و تعمیر حسینیه، 968 میلیون تومان صرف احداث و تعمیر خانه علم، و 673 میلیون تومان نیز از محل زکات جمع آوری شده در شانزده سرفصل دیگر هزینه شده است.

دبیر شورای زکات استان با اشاره به یکهزارو 127 شورای زکات استان، شهرستانها و روستاهای کردستان در سال جاری افزود: 2421 عامل افتخاری، 1140 مبلغ افتخاری و 130 مبلغ مقطعی در 1241 روستای کردستان فعالانه برنامه ها و جلسات شورای زکات را پیگیری می کنند.

رسول شیخی زاده مهم ترین وظیفه و رسالت کمیته امداد را دستگیری نیازمندان برشمرد و ابراز کرد: شهرستان دیواندره در بحث پرداخت زکات رتبه دوم استان کردستان را دارد که تلاش مبلیغن، عاملین و روحانیون در این خصوص قابل تقدیر است.

شیخی زاده عملکرد کمیته امداد استان کردستان را درخشان، قابل دفاع و بیان عنوان کرد و اظهار داشت: نهاد مقدس کمیته امداد نه تنها در پرداخت کمک معیشت و حمایت از 10 درصد جمعیت استان در موضوعات مختلف از جمله برنامه های فرهنگی، مسکن، درمان و اشتغال نیز با حمایت و کمک خیرین و نیکوکاران فعالیت چشمگیر داشته که نشان از خدمت گذاری و دستگیری یک نهاد انقلابی از نیازمندان است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان فعال بودن شورای زکات روستاها را نقطه قوت شورای زکات دانست و افزود: شورای زکات محلات، شهرک ها و صنوف مختلف شهرها در راستای ترویج این فریضه الهی ضروری است.

وی خواستار همکاری آموزش و پرورش در بحث فرهنگ سازی و ترویج زکات شد و افزود: آموزش و پرورش به عنوان دستکاه متولی تعلیم و تربیت بویژه تربیت دینی و اجتماعی می تواند نقش مهمی در فرهنگ سازی و ترویج فریضه زکات داشته باشد.

گفتنی است در پایان این همایش از عاملین، مبلغین و فعالین حوزه زکات شهرستان با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 7 =