روزی بیادماندنی برای آموزش و پرورش سقز

شناسهٔ خبر: 51F0B446 -
دو مدرسه 8 کلاسه در روستاهای "قره گویز" و "بیگ اویسی" شهرستان سقز به همت خیران افتتاح و کلنگ ساخت دبیرستان 6 کلاسه در "سرا" به زمین زده شده و نسبت به ساخت مدرسه کودکان استثنایی سقز تعهد داده شد.

به گزارش هاناخبر ، مدرسه 5  کلاسه قره گویز به همت خضر عمری به نمایندگی از خیران مدرسه ساز مهندس محمدمهدی نجات و سهیلا سلامیان در زمینی به مساحت 185 متر و با هزینه دو میلیارد و 850 میلیون ریال به نام مدرسه زنده یاد عبدالوهاب سلامیان افتتاح شد.
همچنین مدرسه 3 کلاسه بیگ اویسی به همت خیر مدرسه ساز عبدالخالق محمدزاده با هزینه یک میلیارد و 470 میلیون ریال به نام مدرسه شادروان کیوان محمد زاده افتتاح شد.
پس از افتتاح این دو مدرسه، کلنگ دبیرستان 6 کلاسه به همت خضر عمری به نمایندگی از خیران مدرسه ساز محمدمهدی نجات و سهیلا سلامیان در روستای سرا به زمین زده شد.
در این آئین ها، رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان و نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ساخت مدرسه فقط فضای آموزشی نیست بلکه برخورداری از امکانات نوین و محیط سالم آموزشی، مولد امنیت و آسایش روانی دانش آموزان و اعتماد به نفس آنان است و برای پربار نمودن آینده دانش آموزان مستعد، بهترین انگیزه است.
محسن بیگلری عنوان کرد: ثمره، میوه و محصول بنای مدارس در آینده به بار خواهد نشست؛ زیرا معلمان با دارا بودن امکانات آموزشی جدید در مناطق زیرا معلمان با دارا بودن امکانات آموزشی جدید در مناطق محروم، انگیزه و نیروی مضاعف برای خدمت و آموزش دانش آموزان را به دست خواهند آورد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز هم اظهار کرد: از خیران که این فرصت را برای آموزش شهروندان کمتر برخوردار این منطقه فراهم کردند تا کودکان محروم منطقه بتوانند از امکانات آموزشی استفاده کنند،  تشکر می کنم.
کامیل کریمیان افزود: حقیقتاً باید به همت و دل دریایی خیران عزیز غبطه خورد که از وقت و امکانات خود در خدمت به مناطق محروم استفاده می کنند.
در ادامه این مراسم سید رحمان سیدیان، مدیر آموزش و پرورش سقز گفت: خوشبختانه در این شهرستان، امر مدرسه سازی به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است و همین که حرفی از مدرسه سازی و یک حرکت جمعی برای تأسیس فضای آموزشی جدید به میان می آید، مردم عزیز همراهی و همدلی خود را در حد توان به اثبات می رسانند.
ماموستا خضر عمری به نمایندگی از خیران مدرسه ساز محمد مهدی نجات و سهیلا سلامیان با بیان اینکه این مدرسه در 3 ماه به اتمام رسید، گفت: از اینکه مردم اجازه داده اند که در این روستا مدرسه ساخته شود تقدیر و تشکر می کنم.

جهت مشاهده آلبوم کامل تصاویر مراسم افتتاح مدرسه 5 کلاسه قره گوز اینجا کلیک کنید.
در مراسم افتتاح مدرسه 3 کلاسه بیگ اویسی، خیر مدرسه ساز عبدالخالق محمد زاده هم از همت و تلاش مردم روستا برای اتمام  وساخت این آموزشگاه در آبادی تقدیر و تشکر کرد.
امام جماعت روستای بیگ اویسی هم با اشاره به رسالت پیامبران به ویژه حضرت محمد(ص) در ترویج خواندن و علم اندوزی و بیان اینکه، مهم ترین مسأله در اسلام تعلیم و تربیت است، افزود: مدرسه سازی یک وظیفه عمومی است.
وی با تقدیر از خیرعبدالخالق محمودزاده افزود: انفاق و خیرخواهی از منظر اسلام صدقه جاریه است و امیدواریم خدای بزرگ این عزیز و سایر عزیزان را از این صدقه بزرگ بهره مند سازد.

جهت مشاهده آلبوم کامل تصاویر مراسم افتتاح مدرسه بیگ اویسی اینجا کلیک کنید.

اما در حین کلنگ زنی دبیرستان 6 کلاسه روستای سرا ماموستا خضر عمری به نمایندگی از مهندس محمد مهدی نجات متعهد شد که نسبت به ساخت مدرسه 6 کلاسه کودکان استثنایی با نیازهای ویژه واقع در شهرک دانشگاه سقز نیز همزمان با مدرسه سرا اقدام کند.

جهت مشاهده مراسم کلنگ زنی دبیرستان 6 کلاسه روستای سرا اینجا کلیک کنید.

ماموستا خضر عمری و مهندس مهدی نجات را بشناسیم

اول مهرماه سال پنجاه و هفت در روستای بریته سردشت کودکی به دنیا آمد که هیچ کس تصور نمی کرد روزی وجودش خیر و برکت برای  دیار موکریان و سایر مناطق کشور باشد.
ماموستا ملا خضر عمری دارای تحصیلات دروس حوزوی معادل لیسانس ادبیات عرب ساکن کوچه آگرین 12 منطقه امیرآباد بوکان که در بین سال های 72 تا 76 و سپس از سال 84 ساکن بوکان شده و بيش از 10 سال است قدم در راه خير مدرسه سازي گذاشته وهمچنان با عشق در اين راه با هدف ايجاد محيطي امن وبهداشتي براي تحصيل فرزندان اين مرزو بوم قدم برمي دارد.
اين بزرگ مرد نیک اندیش و خير مدرسه ساز به همت ستاره درخشان آسمان وطن، "مهندس مهدی نجات" بازنشسته وزارت نفت که دارای اصلیتی شیرازی و ساکن تهران است توانسته ساخت 18 مدرسه برای دانش آموزان مناطق محروم را به پایان برساند وی همچنین عضو هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی صبا می باشد.
ماموستا ملا خضر عمری در گفتگوی اختصاصی با هاناخبر اظهار کرد:" من با بزرگواری خیرنیک اندیشی چون مهندس محمد مهدی نجات و خانم سهیلا سلامتیان توانستم ازسال 84 لذت مدرسه سازی را حس کنم، وقتي می ديدم دانش آموزان مناطق محروم به ویژه سردشت،مهاباد، بوکان و سقز با کمبود فضاي آموزشي مواجه اند به گونه اي که ناچارند براي رفتن به مدرسه هرروز کيلومترها راه بروند يا ترک تحصيل کنند یا اینکه مجبور به تحصیل در فضاهای غیراستاندارد هستند، تصميم گرفتم برای رفع این معضل به عنوان یک شهروند سهمی داشته باشم، بنابراین با نیک اندیشی انسانی به تمام معنا، دوست و برادر بسیار بزرگوارم جناب مهندس محمدمهدی نجات که دارای اصالتی شیرازی و ساکن تهران و کارمند بازنشسته وزارت نفت است توانستم  قدم در راهی بگذارم که سال ها عطش آن را داشتم اين گونه شد که لباس مقدس و ارزشمند روحانیت را تا رفع مشکل فضای آموزشی دیار موکریان با لباس کارگری عوض کردم  و اولين مدرسه ای که در روستای گلینان ساختیم راه را برای ادامه کار هموار نمود.
شورو شوق کودکان این روستا و لذتي که ساخت آن مدرسه داشت باعث شد تا در اين راه ثابت قدم شویم، به شکلي که اکنون پس از گذشت بیش از دوازده سال از ساخت اولين مدرسه،آرزو دارم که همه مدارس بوکان بصورت مدرن و یک شیفته تبدیل شوند.


عمری از عباس جعفر زاده به عنوان خیرنیک اندیش دیگری نام می برد که بانی اصلی مدرسه 4 کلاسه سرده کوهستان بوکان بوده است.
عمری تاثير کار خير در زندگي اش را اينگونه بيان مي کند :"هيچ کاري برتر از مدرسه سازي نيست ،مدرسه سازي عبادتي بزرگ، ارزشمند وفرهنگي است که سال ها اجر آن باقي خواهد ماند. بزرگترين تاثير اين کار خير، سلامتي و آرامشم است. من در زندگي هدف داشتم که با ساخت مدرسه به آن رسيده ام و از زندگي ام راضي هستم."
وي در ادامه به افرادي که دوست دارند کاري خير انجام دهند توصيه مي کند :" اشخاص در ساخت مدرسه مي توانند حتي با کمک هزينه يک آجرشرکت کنند،چون وقتي به اين سمت بيايند لذت کار را چشيده ودر ادامه آن مصمم مي شوند."وي همچنين معتقد است :خيرين نه تنها در ساخت مدرسه حضور داشته باشند بلکه بايد در جبران کمبودها هم تلاش کنند. داشتن تمامي امکانات وتجهيزات در هرمدرسه اي حق تمامي دانش آموزان است.
معمولا افرادخير بخصوص خيرين مدرسه ساز کمک به ديگران را وظيفه خود درقبال ثروتي که خداوند به آنها داده مي دانند. ماموستا خضر عمری با اشاره به اين موضوع مي افزايد:"ما براي دل خودمان کار مي کنيم، نه براي تقدير وتشکر، همواره درزندگي پاداش اين امرخير را  ديده ايم. داشتن مدرسه اي مناسب حق آينده سازان اين مرز وبوم است."
عمری برای دانش آموزان استثنایی سقز  نیز خوش خبر شد ومي گويد:"قول ساخت مدرسه ای 6 کلاسه دانش آموزان استثنایی با نیازهای ویژه در شهرک دانشگاه سقز را به شهروندان و دانش آموزان این شهر محروم می دهم که امیدوارم با همت بزرگ مردان نیک اندیشی چون محمد مهدی نجات، شیرزنی چون خانم سهیلا سلامیان و حمایت دیگر بزرگواران این مهم در سال جاری و حتب الامکان همزمان با ساخت دبیرستان 6 کلاسه سرا آغاز شود."   

 

  • ابراهیم سرا : با عرض سلام وادب...باتشکر از شما آقای ایزددوست که در تهیه این گزارش زحمت کشیدی،واقعاجای تقدیر وقدردانی است از ماموستا حضرعمری که در این کار خیر ثابت قدم است،خداوند جزای خیرش دهد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 8 =