کتاب "۱۰۰ پرتره" عکاس مشهور بوکانی رونمایی شد

شناسهٔ خبر: 52FEF579 -
طی مراسمی از کتاب نفیس "۱۰۰ پرتره" اثر لقمان رحیمی عکاس مشهور بوکانی رونمایی شد.

به گزارش هاناخبر ، لقمان رحیمی عکاس به نام بوکانی عصر امروز در مراسم رونمایی از کتاب خود که با حضور هنرمندان و مسئولین در سالن سیمرغ این شهرستان برگزار شد در تشریح اثر خود اظهار داشت: زمانی که از عکس و عکاسی سخن گفته می‌شود اهمیتی که در کیفیت کار وجود دارد تمام هنر یک عکاس را زیر سؤال می‌برد به همین دلیل نیازمند توجه و دقت ویژه‌ای است.

وی در ارتباط با چگونگی و نحوه چاپ این اثر افزود: این که انتشاراتی را پیدا کنم تا این اثر را با کیفیتی که من می‌خواهم چاپ کند کار آسانی نبود تا این که با انتشارات "کلهر" صحبت کردم و استقبال کردند البته انتشارات کلهر انتشاراتی است که کارهای بزرگی را مانند اثرهای استاد فرشچیان را چاپ کرده است و کتاب "100 پرتره" را هم با بهترین کیفیت چاپ کرده است.

وی در باره پرتره روی جلد این کتاب که هنرمند مرحوم"قادر عبدالله زاده" مشهور به"قاله مه‌ره" است، بیان کرد: جرقه خلق این اثر با عکسی که از مرحوم قادر عبدالله زاده  گرفتم زده شد و به نوعی نمک شناسی و قدردانی از ایشان سبب شد تا این اثر با پرتره این مرحوم آغاز بشود.

این هنرمند بوکانی تصریح کرد: برای این اثر 10 سال زمان صرف شده و خود کتاب می‌گوید که چه محتوایی دارد اما با وجود گذشت این زمان و زحماتی که برای آن کشیدم احساس خستگی نمی‌کنم چون کاری بوده که از من برای خدمت به جامعه و مردم بر می‌آمده است و با رضایت و استقبال همشهریانم احساس خستگی از تنم بیرون می‌رود.

در این کتاب 100 پرتره هنرمندان ادبی، فرهنگی و هنری کرد در مناطق مختلف ایران وجود دارد.

لقمان رحیمی چند سال قبل توانست مدال طلای بخش طبیعت جشنواره بین"آسمان و زمین" را با عکس پرنده"میش مرغ" که تنها زیستگاه آن در بوکان را کسب کند.

آثار این عکاس بوکانی تا کنون در نمایشگاه‌های بین‌المللی کلونیای آمریکا، جشنواره بین‌المللی اتریش، سهاوتهون انگلیس و دیاربکر ترکیه و چندین نمایشگاه سراسری در ایران به معرض دید در آمده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 5 =