محوطه مرز باشماق مریوان در دو فاز آسفالت می شود

شناسهٔ خبر: 530DE6ED -
مدیرپایانه باشماق مریوان گفت : طرح آسفالت محوطه مرزبین المللی باشماق مریوان در حال اجراست که این امر در دو فاز انجام می شود و یک مرحله آن روبه اتمام است.

به گزارش هاناخبر ،

مسعود کریمی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد : بنابر طبق مصوبه ای که در کارگروه استان و در محل استانداری استان کردستان به امظاء مدیران مربوطه و همچنین استاندار کردستان رسیده است طرح آسفالت محوطه مرز باشماق مریوان آغاز شده است.

کریمی افزود : پیمانکار طرح آسفالت که شامل بازارچه قدیم تا ابتدای محوطه پایانه است در محل مستقر شده و فعالیت آسفالت نیز در سه فاز صورت می گیرد که پیشبینی می شود فاز اول آن در هفته جاری اتمام خواهد یافت.

وی تصریح کرد : آسفالت فاز دو و سوم محوطه مرزی باشماق مریوان با توجه به اولویت های کاری و پیشبینی های صورت گرفته و همچنین با در نظر گرفتن ایام کاری این امر از سوی استانداری کردستان در وقت معین و مقرر که مدت زمانی 45 روزه است به اتمام خواهد رسید.

مدیر پایانه مرزی باشماق مریوان بیان کرد : بدلیل فعالیت های موجود در مرز رسمی و بین المللی باشماق فعالیت آسفالت و کارهای عمرانی در این مرز باید به گونه ای باشد که فعالیت های اقتصادی به قوت خود ادامه داشته باشند.

مسعود کریمی با اشاره به این نکته که زمان دقیق اتمام این طرح 45 روز از سوی استاندار کردستان در نظر گرفته شده که تمام سعی ما اتمام طرح در این مدت زمان در نظر گرفته شده است اما شاید کمی بیش از این مدت برای اتمام طرح طول بکشد بیان کرد : زیرساخت های موجود باید به گونه ای مناسب باشد تا هیچگونه ضرری به دنبال نداشته باشد چراکه اگر زیرساخت های آسفالت امروزه به شیوه ای مناسب صورت نگیرد در آینده دچار معضل خواهیم شد.

کریمی خاطرنشان کرد : هرچند فعالیت آسفالت محوطه به خوبی صورت می گیرد اما بدلیل این امر که برخی از مکان های مرز باشماق مریوان زیرساخت مناسبی ندارد و تا مناسب سازی های لازمه صورت گیرد قطعا زمان زیادی لازم خواهد داشت و همین امر نیز باعث می شود تا چند روزی اتمام این طرح به تعویق بیفتد.

وی تصریح کرد : محوطه مرز رسمی باشماق مریوان به سه محوطه تقسیم می شود و شامل 32 هکتار است که در طول سه ماهه اول نخست سالجاری عملیات انتقال زباله های محوطه و همچنین انتقال خاک و غیره که در محوطه انجام شده است.

مدیرپایانه باشماق مریوان پرسازی دیوارهای بتنی را از اقدامات انجام شده در طول سالجاری مرز عنوان کرده و اظهار کرد : چمن کاری محوطه و همچنین انجام فعالیت های عمرانی در راستای توسعه این مرز از دیگر اقداماتی است که در طول سالجاری صورت گرفته است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 8 =