نتایج بازبینی آثار ارائه شده به پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس اعلام شد

شناسهٔ خبر: 53CC81A3 -
دبیر پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس از اعلام نتایج بازبینی آثار ارائه شده به این جشنواره خبر داد.

به گزارش هاناخبر ،

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ابراهیم نصیری با اعلام این خبر افزود: در مجموع ۶۵ اثر نمایشی توسط هیات بازبین مورد بازبینی قرار گرفتند که آثار رسیده نسبت به سال گذشته که ۴۶ طرح در مرحله بازبینی بود هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی رشد داشته اند.

وی گفت: از ۶۵ نمایش خیابانی بازبینی شده ۱۰ طرح جهت شرکت در بخش مسابقه و ۶ طرح در بخش آیینی سنتی جهت شرکت در جشنواره نوروز ۹۷ پذیرش شدند.

دبیر جشنواره تئاتر خیابانی ارس با اعلام اینکه جشنواره امسال از بین مناطق آزاد ۷ گانه کشور و ۴ استان شمال غرب پذیرش نموده ادامه داد: ۱۶ نمایش پذیرفته شده در پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس از استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و مناطق آزاد ارس، اروند، قشم و کیش می باشند که در ایام تعطیلات نوروز سال ۹۶ به اجرای خیابانی خواهند پرداخت.

نصیری با بیان اینکه آثار ارائه شده به جشنواره امسال از تنوع موضوعی خوبی برخوردار بودند افزود: امسال شاهد اجراهایی با موضوعات آیین های سنتی نوروز، دفاع مقدس، میهن دوستی، محیط زیست، مسایل اجتماعی و ... خواهیم بود.

وی آثار پذیرفته شده در بخش مسابقه را بدین شرح اعلام نمود:
مردان هیرون به نویسندگی و کارگردانی هیام احمدی، آدی و بودی به نویسندگی موسی احمدی وکارگردانی میرحمید رضایی، فیروز آری یا نه؟ به نویسندگی و کارگردانی مصطفی دهشت، مانمایشگران امروز به نویسندگی نازیلا امینی و کارگردانی الناز غفاری، عتیقه به نویسندگی پژمان شاهوردی و کارگردانی حمید حمیدی، خلیج دختر دریا به نویسندگی علی فریدونی و کارگردانی عباس نجاری، آشوب به نویسندگی و کارگردانی جعفر صدیقی، ماشین زمان به نویسندگی پژمان شاهوردی و کارگردانی محمد یوسفی زاده، آراز بیزه حایات ویریر به کارگردانی و نویسندگی امیر مهروند و قلم های رستگار به نویسندگی سیدرضی محمودی و کارگردانی آرزو مهری.
همچنین در بخش آیینی: آق قویون قره قویون به نویسندگی مهدی صالحیار و کارگردانی علی احمدی، آچیل ماچیل به نویسندگی و کارگردانی وحید ابراهیم حصاری، تولکی سنی به نویسندگی و کارگردانی احد اجاق زاده بهروز، حاجی فیروز به نویسندگی و کارگردانی جلیل شهنازی، یازناغیلی به نویسندگی محمد حاجی اقراری و کارگردانی حمید حمیدی و آذربایجان گلین به نویسندگی محمد یوسفی زاده و کارگردانی علیرضا شکوهمند.

وی اعلام کرد: با برنامه ریزی انجام یافته مراسم افتتاح جشنواره در روز ۷ فروردین مصادف با روز جهانی تئاتر در شهر مرزی جلفا برگزار و گروههای هنری بیش از ۵۰ اجرای خیابانی را درروزهای ۷ تا ۱۰ فروردین در این منطقه انجام خواهند داد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 7 =