معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

یارانه رسانه هایی که خبرنگاران خود را بیمه نکنند قطع می شود/رونق نشریات محلی از مهمترین برنامه های وزارت ارشاد است/کردستان دارای پیشینه فرهنگی بالایی است

شناسهٔ خبر: 53F85740 -
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هدف وزارت ارشاد رونق نشریات محلی است زیرا نشریات محلی در توسعه استان ها تاثیر گذار هستند.

به گزارش هاناخبر ،حسین انتظامی امروز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران استان کردستان، اظهارکرد: هر کسی روزنامه نگار نیست و باید از صنف روزنامه نگاران صیانت شود.

وی افزود: در چهار سال پیش فقط پنج هزار نفر توسط رسانه‌ها بیمه شده‌ بودند اما در حال حاضر ۱۶ هزار نفر بیمه هستند.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد ادامه داد: رسانه ها موظف هستند که همکاران تمام وقت خود را که چند ماه از فعالیت آنها در رسانه گذشته، بیمه کنند، در غیر این صورت یارانه رسانه‌ ای آنها قطع می شود.

وی با تایید بر اینکه سیاست محوری ما بیمه خبرنگاران است، اعلام کرد: اگر رسانه ای لیست بیمه و کد کارگاهی نداشته باشد یارانه به آن تعلق نخواهد گرفت و از آنها حمایتی نخواهیم کرد.

انتظامی در ادامه به بحث ویژه نامه آگهی روزنامه های سراسری هم اشاره و تصریح کرد: ویژه نامه باید پیوست روزنامه سراسری باشد و توزیع شود که اگر تخلفی در این راستا انجام شود هم پروانه دفتر نمایندگی ابطال می شود و هم به مدیر مسئول مرکزی روزنامه اطلاع داده خواهد شد.

وی بیان کرد: هدف ما این است که مطبوعات محلی رونق بگیرند نه ویژه نامه‌های سراسری، چون نشریات محلی در توسعه استان ها تاثیرگذار هستند.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد عنوان کرد: از ابتدای امسال به دفاتر نمایندگی در استان ها سه نفر سهمیه بیمه داده ایم زیرا هدف ما تامین امنیت شغلی است.

وی همچنین به بحث جشنواره‌های مطبوعاتی هم اشاره کرد و افزود: در سال ‌های گذشته ضوابط به درستی در جشنواره‌های مطبوعاتی که برگزار شد، رعایت نشد اما هم اکنون جشنواره ها الکترونیکی شده است و سعی کرده ایم ضوابط به خوبی در آنها رعایت شود.

وی گفت: جشنواره هایی که برخی از دستگاه ها بدون رعایت ضوابط برگزار می کنند حرفه ای نیست و ما آنها را به رسمیت نمی شناسیم.

انتظامی خاطرنشان کرد: مجوز نشریاتی را که منتشر نمی شوند شامل ماده ۱۶ خواهیم کرد.

وی در پایان یادآور شد: استان کردستان ظرفیت بالایی برای توسعه دارد زیرا دارای پیشینه فرهنگی بالایی است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 1 =