معاون استاندار آذربایجان غربی:

جلوگیری مهاجرت از مناطق مرزی در دستور کار دولت قرار دارد

شناسهٔ خبر: 55A57E0A -
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: جلوگیری مهاجرت از مناطق مرزی در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش هاناخبر ،

رضا حسینی صبح دوشنب در جریان بازدید از ظرفیت های سرمایه گذاری و امکانات زیرساختی منطقه زیوه ارومیه اظهارداشت: منطقه سیلوانا و بخش زیوه از مناطق بی نظیر و مستعد سرمایه گذاری در استان است که بدنبال معرفی ظرفیت های آن و تشویق سرمایه گذاران برای فعالیت در این منطقه هستیم.

وی با بیان اینکه سیاست دولت در مناطق مرزی، علاوه بر ارتقای امنیت، حفظ جمعیت ساکن در این مناطق، فراهم کردن رفاه اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت با ایجاد فرصت های شغلی جدید در این مناطق است افزود: برای توسعه بخش تولید و ایجاد اشتغال تسهیلات ارزان قیمت بانکی در روستاها با شش درصد سود و در مناطق مرزی با چهار درصد پرداخت می شود.

حسینی ادامه داد: در همین راستا دولت تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان سرمایه گذاری در مناطق مرزی ارائه می دهد تا از این طریق انگیزه حضور سرمایه گذاران و کارآفرینان در این مناطق تقویت شود.

وی با تاکید بر ضرورت تکمیل زیرساخت های حمل و نقل کالا در مرزهای آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر پنج پایانه مرزی در آذربایجان غربی ساخته شده یا در حال احداث است و تکمیل و بهره برداری از آنها می تواند به توسعه مبادلات تجاری استان و اثرگذاری اقتصادی در کشور منجر شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی در ادامه از بخشداری سیلوانا، میهمانشهر زیوه، مرکز در حال ساخت خرید کالاهای مرزی، مجتمع در حال احداث نجاران، مجموعه ورزشی مروارید و چند پروژه دیگر در منطقه زیوه بازدید کرد.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 4 =