علت عقب نشینی نیروهای کرد از عفرین تشریح شد

شناسهٔ خبر: 56266DB5 -
شاهوز حسن رئیس مشترک PYD ضمن توضیح دلیل عقب نشینی نیروهای کرد از عفرین در پی حملۀ ارتش ترکیه و گروه های سوری متحد آن، اعلام کرد مقاومت کردها تا اخراج این نیروها ادامه خواهد داشت.

به گزارش هاناخبر ،

به نقل از فرات نیوز، شاهوز حسن رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) که در نشستی در استکهلم سوئد دربارۀ آخرین تحولات کردستان سوریه سخن می گفت، عنوان کرد: «مقاومت سیاسی و نظامی شدیدی در مقابل نیروهای متجاوز ترکیه انجام می گیرد و این مبارزه تا بیرون راندن کامل آنها از عفرین ادامه خواهد یافت.»

حسن خاطرنشان کرد که عفرین شاهد کشتار و ویرانی توسط متحدان ترکیه، از جمله جبهه النصره، احرار الشام و داعش بوده است. وی همچنین از نقش روسیه در جنگ عفرین که حریم هوایی سوریه را به روی جنگنده های ترکیه باز کرد، به شدت انتقاد کرد.

رئیس مشترک PYD از سکوت اتحادیۀ اروپا و دیگر کشورهای غربی در قبال حمله به عفرین نیز انتقاد کرد.

وی دربارۀ علت عقب نشینی نیروهای کرد از عفرین گفت: «حکومت ترکیه نیروهای متحد دولت مرکزی سوریه را بمباران کرد. ما تصمیم گرفتیم عقب نشینی کنیم. زیرا در روزهای آخر حکومت ترکیه حملات هوایی خود را تشدید کرده بود. غیرنظامیان هدف قرار می گرفتند. ترکیه بیمارستان عفرین را هدف قرار داد. حدود 50 غیر نظامی جان خود را از دست دادند. ما تصمیم گرفتیم برای جلوگیری از کشتاری بزرگ تر عقب نشینی کنیم.»

حسن تأکید کرد عقب نشینی به معنای پایان مقاومت و مبارزه نیست و این تصمیم تنها برای تضمین امنیت غیر نظامیان اتخاذ شده است. وی در این باره گفت: «این بدان معنی نیست که ما عفرین را برای حکومت ترکیه و ستیزه جویان داعش رها می کنیم. مبارزه و مقاومت تا اخراج متجاوزان از عفرین ادامه خواهد داشت.»

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 8 =