برگزاری نخستین مسابقه «شهر ریاضی» در قروه

شناسهٔ خبر: 56E6A9BA -
مسابقه شهر ریاضی برای نخستین بار و با حضور بنیان گذار این برنامه در راستای بیان مفاهیم این مهم برای دانش آموزان و دانشجویان به صورت مفهومی و در عین حال ساده در قروه برگزار شد.

به گزارش هاناخبر ،

شامگاه شنبه مسابقه شهر ریاضی برای نخستین بار در شهرستان قروه با حضور پروفسور «مجید میرزاوزیری» بنیان گذار این پروژه و مروج ریاضیات برگزار شد.

این مسابقه به همت گروه های آموزشی متوسطه کردستان و گروه ریاضی متوسطه دوم قروه با هدف بیان مفاهیم ریاضی با زبانی شیوا و تازه برای محصلین شهرستان به اجرا درآمد و در واقع مسابقه شهر ریاضی زیر نظر مرکز پژوهشی شیوه های آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد بوده و یکی از روش های جدید آموزش و شیوه های نوین یادگیری است.

مجری برگزاری مسابقه شهر ریاضی در قروه در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: این مسابقه برای دومین بار است که در استان کردستان برگزار می شود و همچنین در شهرستان قروه برای اولین دوره اجرا شد.

مریم عبدالملکی از استقبال بی نظیر دانش آموزان برای شرکت در این دوره از مسابقه خبر داد و افزود: شرکت کنندگان در مسابقه از میان دانش آموزان متوسطه اول در پایه های هفتم، هشتم و نهم و متوسطه دوم تنها پایه دهم بودند.

وی تعداد شرکت کنندگان مسابقه شهر ریاضی را از میان دانش آموزان پسر ۱۰۲ نفر در قالب ۳۴ تیم و دانش آموزان دختر را ۲۳۴ نفر در قالب ۷۸ تیم عنوان کرد و گفت: سؤالات این مسابقه در سه سطح ساده، متوسط و سخت با یکسری قوانین خاص بوده و در واقع نوعی هیجان فکری در شهر ریاضی نهفته است.

  عبدالملکی با بیان اینکه در شهر ریاضی تنها سؤالات ریاضی خرید و فروش و حل می شود از به کارگیری ترفندهایی برای کسب امتیاز و سود بیشتر در این مسابقه خبر داد و همین مسئله را عامل ایجاد علاقه و تقویت ذهن دانش آموزان دانست.

وی با اشاره به امتیازات تیم های برنده، تصریح کرد: از میان شرکت کنندگان پسر چهار تیم برتر معرفی شدند که تیم اول به امتیاز ۳۴ هزار و ۵۸۷، تیم دوم ۲۶ هزار و ۸۵۹، تیم سوم ۲۴ هزار و ۶۸۲ و تیم چهارم هم به ۲۴ هزار و ۲۶۵ امتیاز دست یافتند.

به گفته عبدالملکی برای شرکت کنندگان دختر اما ۷ تیم در رتبه های اول تا چهارم قرار گرفتند که از این تعداد یک تیم اول، دو تیم دوم، دو تیم سومی و دو تیم چهارمی معرفی شدند.  

وی امتیاز تیم اول را ۳۴ هزار و ۶۷۴، تیم های دوم را با ۲۴ هزار و ۶۲۷ برای یک تیم و ۱۹ هزار و ۴۳ برای تیم دیگر دانست. همچنین امتیازهای ۱۸ هزار و ۷۸۸ و ۱۸ هزار و ۳۵۵ برای تیم های سوم و امتیاز تیم های چهارم هم به میزان ۱۶ هزار و ۹۰ و ۱۵ هزار و ۳۵۷ به ثبت رسید.

مدیر اجرایی این مسابقه تعداد هر تیم را سه نفر با رعایت ۷ قانون اصلی مسابقه دانست و از راهیابی تیم های برتر به مراحل استانی و بعد هم کشوری خبر داد.  

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 2 =