برپایی230 غرفه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب کردستان

شناسهٔ خبر: 5717674C -
مدیرکل ارشاد اسلامی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب ۲۳۰ غرفه برپا خواهد شد.

به گزارش هاناخبر ،

جلال قلعه‌شاخانی مدیرکل ارشاد اسلامی کردستان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی کردستان در سنندج گفت: نمایشگاه کتاب در استان کردستان تاکنون ۶ بار برپا شده و این بار شاهد برگزاری هفتمین نمایشگاه کتاب در استان کردستان هستیم که به صورت بین‌المللی برپا می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه هفتمین نمایشگاه کتاب از ۱۳ تا ۱۸ اسفندماه جاری در سنندج برپا می‌شود، افزود: این نمایشگاه که در محل دائمی نمایشگاه‌های استان در سنندج برپا می‌شود، مهمانان داخلی و خارجی حضور خواهند داشت که ۲۱ نفر از مهمانان از اقلیم عراق هستند.

قلعه شاخانی هدف از برپایی نمایشگاه‌های کتاب در استان را ترویج فرهنگ و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست و یادآور شد: بالا بردن سطح آگاهی جامعه، توسعه فرهنگی جامعه با عرضه کتاب، ایجاد موج‌آفرینی شور و نشاط، تشویق و ترغیب مردم به کتاب و کتابخوانی، ایجاد تعامل بین ناشران و مردم و توزیع مناسب و متعادل کتاب در سطح استان از جمله دیگر اهداف برپایی نمایشگاه کتاب در استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان بیان کرد: در راستای مشارکت در نمایشگاه کتاب ۶۲۸ ناشر ثبت‌نام کردند که ۳۳۸ ناشر برای شرکت در نمایشگاه انتخاب شدند.

 قلعه‌شاخانی یادآور شد: در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب ۲۳۰ غرفه برپا خواهد شد و ۶۱هزار و ۲۹۵ عنوان کتاب در نمایشگاه در معرض دید قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه غرفه خانه مطبوعات نیز در نمایشگاه کتاب برای اهالی رسانه استان برپا می‌شود، افزود: پیش‌بینی می‌شود سه میلیون و ۱۲۵ هزار جلد از ناشران داخلی در نمایشگاه عرضه شود.

قلعه شاخانی با اشاره به تعداد ناشران و عناوین کتاب استانی که در نمایشگاه خواهد بود، گفت: ۱۴ ناشر استان کردستان و دو هزار و ۲۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه حضور دارند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اضافه کرد: حضور ۱۴ ناشر از اقلیم عراق با دو هزار و ۷۱۸ عنوان در ۴۱ هزار و ۸۵۵ جلد کتاب را در نمایشگاه کتاب شاهد خواهیم بود.

وی میزان تخفیف نمایشگاه کتاب را سی درصد عنوان کرد و بیان داشت: 10 درصد توسط ناشر، 20 درصد نیز از سوی ارشاد اسلامی استان و وزارت ارشاد تامین می‌شود.

قلعه‌شاخانی یادآور شد: در استان کردستان 59 ناشر وجود دارد که از این تعداد 39 مورد فعال است و امسال نیز 280 عنوان کتاب توسط ناشران یاد شده منتشر شدند که میزان تیراژ این تعداد عناوین کتاب در استان 348 هزار و 500 جلد بوده و رشد 30 درصدی نسبت به سال قبل داشته است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 3 =