کاریزمای "نجات" دانش آموزان بوکانی را به صف کرد

شناسهٔ خبر: 58B130C9 -
بدون تردید مهندس محمد مهدی نجات به عنوان ستاره درخشان آسمان وطن و ماموستا خضر عمری به عنوان الگوی امانتداری تا سالهای سال الهام بخش لایه های عمیق احساسات شهروندان دیار موکریان باقی خواهندماند.

به گزارش هاناخبر ، بدون تردید مهندس محمد مهدی نجات به عنوان ستاره درخشان آسمان وطن و ماموستا خضر عمری به عنوان الگوی امانتداری تا سالهای سال الهام بخش لایه های عمیق احساسات شهروندان دیار موکریان باقی خواهندماند. دو شخصیت کاریزماتیک یکی بخشنده و دیگری امانتداری واقعی برای همیشه ی روزگار در ذهن شهروندان فهیم شهر عروسان ایران زمین از جایگاه ویژه ای برخوردار خواهند بود.

صبح امروز پنجشنبه 6 دی ماه 97 بازهم به همت خیر نیکوکار مهندس محمد مهدی نجات و ماموستاخضر عمری مراسم افتتاح مدرسه ده کلاسه ی امیرآباد بوکان برگزار شد. مراسمی که بار دیگر خنده رضایت را بر لب دانش آموزان منطقه محروم امیرآباد بوکان جاری ساخت و دانش آموزان بوکانی برای مهربانی به صف شدند.

در مراسمی که امروز  در کمال ناباوری با عدم دعوت از رسانه های رسمی شهرستان همراه بود یازدهمین مدرسه این خیر سخاوتمند دراستان آذربایجان غربی و ششمین مدرسه در شهرستان بوکان با مساحت ۷۰۰ مترمربع و مبلغ ۸۱۸ ملیون تومان به بهره برداری رسید.

ماموستا خضر عمری و مهندس مهدی نجات را بشناسیم

اول مهرماه سال پنجاه و هفت در روستای بریته سردشت کودکی به دنیا آمد که هیچ کس تصور نمی کرد روزی وجودش خیر و برکت برای  دیار موکریان و سایر مناطق کشور باشد.
ماموستا ملا خضر عمری دارای تحصیلات دروس حوزوی معادل لیسانس ادبیات عرب ساکن کوچه آگرین 12 منطقه امیرآباد بوکان که در بین سال های 72 تا 76 و سپس از سال 84 ساکن بوکان شده و بيش از 10 سال است قدم در راه خير مدرسه سازي گذاشته وهمچنان با عشق در اين راه با هدف ايجاد محيطي امن وبهداشتي براي تحصيل فرزندان اين مرزو بوم قدم برمي دارد.
اين بزرگ مرد نیک اندیش و خير مدرسه ساز به همت ستاره درخشان آسمان وطن، "مهندس مهدی نجات" بازنشسته وزارت نفت که دارای اصلیتی شیرازی و ساکن تهران است توانسته ساخت 18 مدرسه برای دانش آموزان مناطق محروم را به پایان برساند وی همچنین عضو هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی صبا می باشد.
ماموستا ملا خضر عمری در گفتگوی اختصاصی با هاناخبر اظهار کرد:" من با بزرگواری خیرنیک اندیشی چون مهندس محمد مهدی نجات توانستم ازسال 84 لذت مدرسه سازی را حس کنم، وقتي می ديدم دانش آموزان مناطق محروم به ویژه سردشت،مهاباد، بوکان و سقز با کمبود فضاي آموزشي مواجه اند به گونه اي که ناچارند براي رفتن به مدرسه هرروز کيلومترها راه بروند يا ترک تحصيل کنند یا اینکه مجبور به تحصیل در فضاهای غیراستاندارد هستند، تصميم گرفتم برای رفع این معضل به عنوان یک شهروند سهمی داشته باشم، بنابراین با نیک اندیشی انسانی به تمام معنا، دوست و برادر بسیار بزرگوارم جناب مهندس محمدمهدی نجات که دارای اصالتی شیرازی و ساکن تهران و کارمند بازنشسته وزارت نفت است توانستم  قدم در راهی بگذارم که سال ها عطش آن را داشتم اين گونه شد که لباس مقدس و ارزشمند روحانیت را تا رفع مشکل فضای آموزشی دیار موکریان با لباس کارگری عوض کردم  و اولين مدرسه ای که در روستای گلینان ساختیم راه را برای ادامه کار هموار نمود.
شورو شوق کودکان این روستا و لذتي که ساخت آن مدرسه داشت باعث شد تا در اين راه ثابت قدم شویم، به شکلي که اکنون پس از گذشت بیش از دوازده سال از ساخت اولين مدرسه،آرزو دارم که همه مدارس بوکان بصورت مدرن و یک شیفته تبدیل شوند.


عمری از عباس جعفر زاده به عنوان خیرنیک اندیش دیگری نام می برد که بانی اصلی مدرسه 4 کلاسه سرده کوهستان بوکان بوده است.
عمری تاثير کار خير در زندگي اش را اينگونه بيان مي کند :"هيچ کاري برتر از مدرسه سازي نيست ،مدرسه سازي عبادتي بزرگ، ارزشمند وفرهنگي است که سال ها اجر آن باقي خواهد ماند. بزرگترين تاثير اين کار خير، سلامتي و آرامشم است. من در زندگي هدف داشتم که با ساخت مدرسه به آن رسيده ام و از زندگي ام راضي هستم."
وي در ادامه به افرادي که دوست دارند کاري خير انجام دهند توصيه مي کند :" اشخاص در ساخت مدرسه مي توانند حتي با کمک هزينه يک آجرشرکت کنند،چون وقتي به اين سمت بيايند لذت کار را چشيده ودر ادامه آن مصمم مي شوند."وي همچنين معتقد است :خيرين نه تنها در ساخت مدرسه حضور داشته باشند بلکه بايد در جبران کمبودها هم تلاش کنند. داشتن تمامي امکانات وتجهيزات در هرمدرسه اي حق تمامي دانش آموزان است.
معمولا افرادخير بخصوص خيرين مدرسه ساز کمک به ديگران را وظيفه خود درقبال ثروتي که خداوند به آنها داده مي دانند. ماموستا خضر عمری با اشاره به اين موضوع مي افزايد:"ما براي دل خودمان کار مي کنيم، نه براي تقدير وتشکر، همواره درزندگي پاداش اين امرخير را  ديده ايم. داشتن مدرسه اي مناسب حق آينده سازان اين مرز وبوم است."

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 3 =