درخواست رهبر مشترک حزب کردگرای دموکراتیک خلق ها بر خروج ترکیه از عفرین

شناسهٔ خبر: 58E679BE -
پروین بولدان می گوید باید ترکیه دستاورد کردهای سوریه را بپذیرد و از ادامه جنگ در عفرین خودداری کند. وی همچنین خواستار بازگشت صلح میان کردها و دولت ترکیه شد.

به گزارش هاناخبر ،

پروین بولدان رهبر مشترک حزب کردگرای دموکراتیک خلق ها که در کنگره اخیر حزبش به این سمت برگزیده شده خواستار توقف جنگ میان دولت ترکیه و کردها هم در سوریه و هم در ترکیه شد.

پروین بولدان که پس از برگزیده شدن به ریاست مشترک حزب HDP با اتهامات ترویستی از سوی دولت ترکیه مواجه شده به رویترز گفت: «ترکیه باید کنترل کردهای سوریه بر مناطقی از شمال سوریه و در مجاورت مرز خود را بپذیرد، به عملیات نظامی در عفرین پایان دهد و اختلافات خود با کردهای سوریه را از طریق گفتگو حل کند.»

وی افزود: «ترکیه باید دستاوردهای کردها در سورریه را قبول کند و از طریق گفتگو و توافق در صدد حل بحران باشد.»

بولدان درباره رویکرد ترکیه نسبت به کردها گفت: « دولت ترکیه علیه کردها نه تنها در ترکیه بلکه در همه جا اقدام می کند. دخالت ترکیه در زندگی کردهای سوریه که با سایر قومیت ها در صلح و آرامش زندگی می کنند قابل قبول نیست.»

پروین بولدان خواستار از سر گیری روند صلح میان کردها و دولت ترکیه شد که سه سال قبل به بن بست رسید. وی روند صلح ترکیه را نقطه عطفی در تاریخ ترکیه خواند.

رهبر مشترک حزب دموکراتیک خلقها گفت: « کشور ترکیه در طول دوران مذاکرات صلح در آن سه سال در صلح و آرامش و امید به سر برد. روند صلح امید را به ترکیه بازگرداند و ما باید این امید را زنده کنیم. تنها هدف ما پایان دادن به کشتارها است.»

وی در پایان گفت: « من علاوه بر فعالیت سیاسی، همواره برای پایان دادن به کشتار و درد و رنج مبارزه کرده ام. هیچ مادری نباید همسر و پسرانش را در کفن ببیند. این مسئله هم برای جنوب شرق ترکیه و هم جنوب غرب ترکیه صدق می کند و از نظر ما فرقی ندارد.»

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 8 =