سخنان استاندار در برنامه پلاک ویژه کنگره ملی 12 هزار شهید آذربایجان غربی

شناسهٔ خبر: 59C0C1ED -
>
استاندار آذربایجان غربی شب گذشته در برنامه پلاک ویژه کنگره ملی 12 هزار شهید استان از برگزار کنندگان این کنگره تقدیر کرد.

به گزارش هاناخبر ،محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی شب گذشته در برنامه پلاک ویژه کنگره ملی 12 هزار شهید استان که از سیمای مرکز استان پخش شد ، ضمن تقدیر از تمامی کسانی که در برگزاری کنگره ملی 12 هزار شهید استان نقش داشتند ، گفت : بحث ایثار و شهادت و از خودگذشتگی از آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشور ایران است که این ایثار و شهادت از بعد پیروزی انقلاب اسلامی و بخصوص در دوران 8 سال دفاع مقدس توسط رزمندگان دلیراین سرزمین بخوبی جلوه گر بوده و هست.
رییس شورای سیاست گذاری کنگره ملی 12 هزار شهید استان افزود : در دوران دفاع مقدس علی رغم اینکه همه کشورهای دنیا و ابرقدرتها از رژیم غاصب صدام حمایت و پشتیبانی می کردند ولی همین رزمندگان و ایثارگران شجاع و دلاور سرزمینمان با رهبری داهیانه حضرت امام (ره) و به واسطه ایمان خود توانستند از خاک میهن دفاع کنند طوری که دشمن تسلیم این جوانان بی ادعای ما بود.
شهریاری با بیان اینکه آذربایجان غربی یکی از استانهایی است که بیشترین شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده است ، اظهار داشت : باید پاس بداریم رشادتها و ارزشهایی را که شهدا به خاطر آن از خون و جان خود گذشتند و این فرهنگ ایثار و شهادت را زنده نگه داریم.
استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه شهدا برای دفاع از کشور ، اسلام ، ریشه کنی ظلم و ستم و ایجاد برابری و برادری، برپایی عدل و قسط در جامعه از جان خود گذشتند ، اظهار داشت : اهداف و آرمانهای شهدا باید به مردم تبیین و شناسانده شوند و در این راه باید اقداماتی برای معرفی و تبیین بیشتر اهداف شهدا صورت گیرد .
وی اضافه کرد: تنها با برگزاری کنگره ها و بزرگداشت ها  نمی توان یاد شهدا را زنده نگه داشت هر چند برگزاری این کنگره ها خوب است ولی لازم و کافی نیست .

مقام عالی استان ادامه داد : در این راستا اقدامات عملی بخصوص از جانب مسئولان باید صورت گیرد که انجام درست وظایف ، راضی نگه داشتن مردم از اقداماتمان به نوعی قدم گذاشتن در راه و ارزشهای شهدا می تواند به شمار آید.

استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت : مدیران و مسئولان در حوزه های مختلف که با مردم سر و کار دارند باید رضایت مردم را کسب کنند و این یکی از مهمترین برنامه های ما در آذربایجان غربی است که بتوانیم مدیرانی دلسوز انتخاب کنیم که با انجام درست وظایف خود راه شهدا را بتوانند ادامه دهند .  

شهریاری افزود: متاسفانه در سالهای اخیر کسانی که دم از شهدا و ادامه آرمانهای آنها زدند جور دیگری عمل نمودند و این باعث شد نارضایتی مردم بخصوص از ما که مدعی اش هستیم بیشتر باشد .

مقام عالی استان ادامه داد : مدیریت ها وقتی می تواند جهادی باشد که ما وظایفمان را در شرایط جدید نسبت به کشورمان به درستی انجام دهیم و در مواردی که مشکلی وجود دارد جهادی عمل نماییم .

استاندار آذربایجان غربی در ادامه به برخی مشکلات موجود از جمله مسائل مشکلات اقتصادی ، بیکاری و فقر اشاره نمود و گفت : امروز یکی از مهمترین دغدغه های استان و کشور مسائل اقتصادی است و دشمن نیز روی این بحث تاکید دارد و فشارهایی را برای کشور ایجاد می کند تا ما به رشد اقتصادی مناسب نرسیم.
مقام عالی استان افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه پیش بینی شده تا به رشد 8 درصد برسیم و این در برنامه سوم و چهارم نیز پیش بینی شده بود ولی با توجه به محدودیت های برنامه و بعد بی برنامه گی هایی که بوجود آمد علی رغم منابع مالی بسیار زیاد که در اختیار دولت بود به هدف پیش بینی شده نرسیدیم و اقداماتی انجام گرفت که برای دولت بدهکاری های عظیمی به بار آورد .

شهریاری ، 800 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام ، 400 هزار میلیارد تومان بدهی به بانکها و بخش خصوصی و پیمانکاران و مسائل و مشکلات این چنینی را در سایه همان بی برنامه گی های گذشته ذکر کرد و گفت : هر سال که پروژه های نیمه تمام عقب می افتد کشور متحمل خسارات زیادی می شود .

استاندار آذربایجان غربی به سد کانی سیب و بازدید از این سد اشاره نمود و گفت : تا کنون برای این سد 900 میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل و اجرایی شده آن هزار میلیارد تومان دیگر نیاز است و اگر منابع مالی به موقع به اجرای طرح نرسد هر ماه صد میلیارد تومان متحمل ضرر می شود .
شهریاری در ادامه صحبت های خود به تحریم ها بر علیه کشورمان اشاره نمود و گفت : تحریم ها مشکلات زیادی را برای کشور بوجود آورد که خوشبختانه با درایت مقام معظم رهبری و اجازه ای که برای مذاکرات داده شد تحریم ها برداشته شد ولی هنوز مشکلات بانکی موجود است که با درایت و پیگیری دولت محترم این امر نیز رفع و فرصت خوبی برای تامین مالی بوجود می آید.

استاندار آذربایجان غربی به منابع داخلی محدود کشور اشاره نمود و گفت : این منابع برای سرمایه گذاری محدود است و بیشتر بودجه دولت نیز صرف هزینه های جاری می شود بنابراین نیاز به منابع خارجی است که این امر در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده و با سیاست های کلی دولت مشکل حل خواهد شد .

شهریاری به حضور شرکتهای آلمانی در استان اشاره نمود و اظهار داشت : غیر از گروه اول، گروهها دوم و سوم این شرکت ها نیز آمدند و در آینده گروههای دیگر نیز می آیند تا بعضی از مسائل و مشکلات را بررسی نمایند و امیدواریم مثمر ثمر واقع شود.
مقام عالی استان به برخی از مسائل و مشکلات استان اشاره نمود و افزود: استان متاسفانه با مشکلات زیادی مواجه و در اکثر شاخص های توسعه عقب است بطوریکه درآمد سرانه استان در رتبه 29 قرار دارد ولی خوشبختانه در دولت 11 و 12 اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.
شهریاری به بحث عقب ماندگی در راههای روستایی و بهداشتی اشاره نمود و گفت : از برخی پروژه های بیمارستانی و بهداشتی در روز گذشته بازدید میدانی داشتیم که می توان گفت : در دولت 11 و 12 در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته که گسترش و توسعه بیمارستان امام خمینی ، بیمارستان زنان ، آزمایشگاه مرکزی و بیمارستان هزار تختخوابی از جمله آنها است .

استاندار آذربایجان غربی با ابراز تاسف از اینکه نرخ بیکاری در بین جوانان تحصیل کرده بالا است ، گفت: ان شاالله  دولت با برنامه های خوبی که دارد و با گذر از از این بحران های منطقه ای که دشمنان برای ما ایجاد کرده اند بتوانیم به اهداف برنامه ششم که ایجاد اشتغال و افزایش رفاه اقتصادی برای مردم است برسیم.
رییس شورای سیاست گذاری کنگره ملی 12 هزار شهید استان در پایان ضمن اینکه بدهکار شهدا هستیم از مردم دعوت کرد برای تجدید میثاق با آرمانهای والای شهدا  و گرامیداشت یاد و خاطره شان در روز پایانی این کنگره حضور یابند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 8 =