واحدهای تولیدی فوم های سقفی غیراستاندارد ایلام به مراجع قضایی معرفی شدند

شناسهٔ خبر: 034B6AE2 -
سرپرست اداره کل استاندارد ایلام گفت: واحدهای تولیدی فوم های سقفی غیراستاندارد در این استان به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش هاناخبر ، یادگار محمدی روز دوشنبه اظهار کرد: بحث کند سوز بودن فوم‌ها یک موضوع مهم در امنیت مصالح ساختمانی است و تمامی تولیدکنندگان، عرضه‌کنندگان و مصرف‌کنندگان باید به تولید و عرضه فوم‌ها با این ویژگی توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه در این بازرسی ها فوم‌های سقفی غیراستاندارد سبک با وزن ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ گرم، در واحدهای تولیدی و مراکز عرضه مشاهده شد، افزود: این مراکز به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرپرست اداره کل استاندارد ایلام به قابلیت خطر آفرینی "پلی استایرن" غیر استاندارد اشاره کرد و یادآور شد: توجه به روند روزافزون در استفاده از قالب های "پلی استایرن" از سوی سازندگان ساختمان، اهمیت نظارت کامل بر نحوه وکیفیت تولیدی این نوع از مصالح و نحوه اجرای آن بسیار حائز اهمیت است.

دبیر شورای استاندارد استان ایلام تاکید کرد: پیرو اجباری بودن استاندارد مصالح ساختمانی و نقش برجسته انواع قالب‌های "پلی استایرن" در کیفیت، استحکام و مرغوبیت ساختمان‌ها، اداره کل استاندارد استان ایلام نظارت مستمر و ویژه‌ای را بر واحدهای تولیدکننده بلوک‌های پلی استایرن اعمال کرده و با توجه به وضعیت تامل برانگیز استاندارد سازی مصالح ساختمانی در استان ایلام، حجم نظارت‌ها و بازرسی های لازم را گسترش داده است.

وی اضافه کرد: ضروری است سازندگان و ناظران بررسی‌های لازم به لحاظ دارا بودن نشان استاندارد و کنترل کارگاهی جهت اطمینان از دانسیته مناسب و به ویژه کند سوز بودن فوم‌های "پلی استایرن" قبل از استفاده در پروژه‌ها انجام دهند و استفاده از فرآورده های بی کیفیت در پروژه ها ممانعت کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: خط تولید تمامی واحدهای تولید کننده مصالح ساختمانی در صورت عدم توجه به تذکر و اخطارهای این اداره کل و همکاری نکردن جهت اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد و تولید مصالح غیر استاندارد پلمب می‌شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 7 =