شهردار پیرانشهر در جمع رسانه ها؛

بدون حمایت و مشارکتهای مردمی هرگز به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید

شناسهٔ خبر: 04843F9E -
شهردار پیرانشهر در نشست خبری که باحضور جمعی از اصحاب رسانه های پیرانشهر برگزار شد، اظهار داشت: شهرداری مگر با حمایت همه جانبه مجموعه شورا و مشارکتهای مردمی هرگز در انجام کارهای خود موفق نخواهد شد و بدون حمایت آنها نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.

به گزارش هاناخبر ، صفر تفاخر، شهردار شهر پیرانشهر در نشست خبری خود با اصحاب رسانه های فعال پیرانشهر که با حضور دادستان، رئیس دادگستری، معاون فرمانداری و جمعی دیگر از مسئولان واحدهای شهرداری درمحل سالن اجتماعات شهرداری پیرانشهر برگزار شد، طی سخنانی بر اهمیت نقش مشارکتهای مردمی در توسعه و آبادانی شهری تأکید و بیان داشت: با بررسی های صورت گرفته و آمارهای موجود بدون شک در دوره ششم شاهد روند صعودی خدمتگزاری در همه عرصه ها بوده ایم و بدون شک این مهم با همراهی و همکاری مجموعه شورا و پرسنل خدوم شهرداری و حمایت های مردمی حاصل شده است هر چند تلاشهای مجموعه برای رسیدن به حد مطلوب ادامه خواهد داشت.

 وی ادامه داد: اربعین حسینی یک ظرفیت ویژه برای شهرستان بوده و هست و اقداماتی که در طی این دوسال صورت گرفت به اندازه ۱۰ سال بود و امروز پیرانشهر بعنوان یک شهر توریستی در ابعاد مختلف بویژه در حوزه مذهبی نیز زبان زد همه هست.

شهردار با اشاره به فعالیتهای عمرانی و وجود بیش از یک میلیون متر مربع معابر خاکی در پیرانشهر گفت: یکی از مطالبات عمومی مردم آسفالت معابر خاکی پیرانشهر بود که خوشبختانه این موضوع با آسفالت معابر در بسیاری از نقاط شهر رضایتمندی مردم را در پی داشته است همچنین این روند در سال جاری با پیش بینی انجام آسفالت 280 هزار مترمربع ادامه پیدا خواهد کرد که اگر با این روند ادامه دهیم در طی سه سال آتی بدون شک شاهد از بین رفتن تمامی معابر خاکی پیرانشهر خواهیم بود.

وی اضافه کرد: برای انجام این امر شهر را به 9 منطقه اصلی با مرکزیت شین آباد تقسیم کرده ایم که با بهره مندی از ظرفیت کارخانجات سه منظوره در طول فصل عمرانی نسبت به تحقق این مورد اقدام خواهد شد.

تفاخر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازسازی پارک کودک گفت: یکی از مطالبات اساسی مردم بازسازی پارک کودک هست که با برنامه ریزی های صورت گرفته و اختصاص ۲ میلیارد تومان جهت احداث 58 دهنه مغاذه جهت انتقال میوه فروشان و همچنین با احداث ۱۴ دهنه مغاذه در ورودی شهر، همزمان با پارک کودک بسیاری از شغل های کاذب و مزاحم نیز ساماندهی خواهند شد.

این مسئول پیرانشهری در ادامه سخنان خود از احداث مرکز ایستگاه دوم آتش نشانی پیرانشهر با اعتبار بالغ بر ۹ میلیارد تومان در محله کهنه خانه خبر داد.

شهردار پیرانشهر در ادامه این نشست ضمن اشاره به نصب تندیس های مشاهیر کرد در  حوزه های ادبی و نویسندگان در محل بلوار کردستان به موضوع فرهنگسرای شهرداری نیز اشاره کرد و بیان داشت: موضوع ادامه احداث فرهنگسرای شهرداری پیرانشهر با توجه به اینکه چند سالیست که راکد مانده است امسال با حمایت های مجموعه شورا در بودجه عمرانی اختصاص پیدا کرده است و انشالله در سال جاری شاهد دیوارکشی، سرپوش کردن طبقه اول آن خواهیم بود.

تفاخر همچنین به موضوع بسیار مهم کمربندی دوم پیرانشهر نیز اشاره و یادآور شد، این موضوع با توجه به اینکه بعنوان یک دغدغه اصلی مردم سالهای طولانی است که مطرح شده است بعنوان یکی از کارهای مهم مجموعه شورا و شهرداری در دوره ششم مطرح بوده و هست و خوشبختانه در این خصوص تا کنون به نتایج بسیار مثبتی رسیده ایم و این موضوع در دستور کار شهرداری هست هر چند که این پروژه با مشکلات فراوانی همراه است اما موضوع مصالحه با مالکان و معارضین در آستانه نهایی شدن است که با جلب رضایتمندی از آنها عملیات احداث فاز اول و دوم کمربندی جدید شهر پیرانشهر با سرعت در دستور کار شهرداری قرار خواهد گرفت.

شهردار پیرانشهر در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در راستای توسعه و گسترش فضای سبز شهری پارکی به وسعت ۴ هکتار و نیم در کهنه خانه احداث خواهد شد.

وی همچنین در حوزه حقوق و مزایای پرسنل شهرداری گفت: یکی از شعارهای مجموعه شورا و شهرداری در دوره ششم بروزرسانی پرداخت حقوق و مزایای پرسنل حوزه های مختلف شهرداری بوده و هست که خوشبختانه در این مورد کاملاً موفق عمل کرده ایم و پرداخت حقوق و مزایای پرسنل شهرداری کاملاً بروز شده است.

ایشان با اشاره به تحقق بیش از 90 درصدی بودجه شهرداری پیرانشهر در سال گذشته گفت: از کل بودجه ۱۵۵ میلیاردی سال قبل  شهرداری پیرانشهر ۱۳۲ میلیارد تومان آن تحقق پیدا کرده است.

تفاخر همچنین به موضوع پرونده های حقوقی شهرداری نیز اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری پیرانشهر دارای 95 پرونده حقوقی در دادگستری پیرانشهر می باشد که خوشبختانه پس از انجام مراحل دادرسی تا کنون در سالهای 1402 و دو ماهه سال جاری به میزان ۲۵۴ میلیارد تومان به نفع شهرداری رای صادر شده است.  

وی همچنین از صدور ۲۳ مورد پروانه ساختمانی و 13 مورد گواهی صدور عدم خلاف و 317 پرونده ارجاعی به ماده ۱۰۰ صد در بازه زمانی دو ماهه سال جدید خبر داد و گفت این آمار در مقایسه با کل پروانه  های صادر شده در سال گذشته روند رو به افزایشی داشته است که نشان از مشارکت مردم در زمینه دریافت پروانه ساختمانی دارد.

تفاخر در نهایت به موضوع دفع پسامند شهری اشاره کرد و بیان داشت: یکی از اقدامات تاریخی شهرداری پیرانشهر بحث ساماندهی پسماند شهری بود که خوشبختانه با احداث سایت جدید کلاورش این موضوع هم تا ۴۰ الی 50 سال آینده  حل شده است.

شایان ذکر است که دادستان، رئیس دادگستری و معاون فرمانداری پیرانشهر نیز در ادامه این نشست ضمن اشاره به اهمیت جایگاه رسانه ها، خبرنگاران را زبان گویای درد مردم دانستند و بر رعایت اصول صحت و دقت در نشر اخبار تأکید کردند. 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 7 =