برگزاری جشن خودکفایی 110 هزار مددجو در کشور

شناسهٔ خبر: 125BD26A -
قائم مقام کمیته امداد کشور از برگزاری جشن خودکفایی 110 هزار مددجو طی امسال خبر داد.

به گزارش هاناخبر ، جعفر صباغیان، قائم مقام کمیته امداد در مراسم اهدای ۷۳۳ فقره جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان کردستان عنوان کرد: کمیته امداد یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی است که با نگاه دینی و فقهی بنیانگذار انقلاب اسلامی در ۱۴ اسفند ۵۷ تاسیس شد.
وی افزود: از ابتدای تاسیس این نهاد خدمات زیادی در ابعاد مختلف به اقشار ضعیف جامعه و نیازمندان ارائه شده است.
صباغیان با اشاره به اینکه در بخش مسکن اقدامات خوبی صورت گرفته، گفت: ماه قبل ۳۳ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن تحویل مددجویان سطح کشور شد.
وی ادامه داد: در بحث اشتغال نیز در اسفند ماه سال گذشته جشن توانمندی ۱۰۰ هزار خانوار تحت حمایت برگزار شد.
قائم مقام کمیته امداد با بیان اینکه بحث توانمندسازی و رساندن مددجویان به درامد باثبات از برنامه های اصلی این نهاد است، تصریح کرد: تلاش می شود کمیته امداد از یک نهاد حمایتی به یک نهاد توانمندساز کوچ کند.
وی افزود: در این زمینه تلاش می شود به جای ارائه خدمات موردی از طریق اشتغال زایی و ازدواج و سایر فعالیتها افراد را به درآمد پایدار رسانده و از چرخه حمایت خارج شوند.
صباغیان با اشاره به اینکه سال گذشته 100 هزار خانوار خودکفا شدند، تصریح کرد: امسال نیز 110 هزار خانوار به خودکفایی می رسند.
وی ادامه داد: خدمات حمایتی این نهاد برای افراد سالمند و بیماران زمین گیر و ناتوان است و برنامه ریزی شده سایر افراد طی یک فرایند و در جهت حفظ کرامت و عزت نفس آنان به توانمندی و خودکفایی برسند.
قائم مقام کمیته امداد گفت: از دیگر اقدامات این نهاد کمک به ازدواج مددجویان است که در جهت تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث جوانی جمعیت و ازدواج آسان و تحکیم بنیاد نظام خانواده انجام می شود.
وی با بیان اینکه امروز 733 فقره جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان کردستان اهدا شد، تصریح کرد: سال گذشته 100 هزار فقره جهیزیه به مددجویان سراسرکشور اهدا شد و برنامه ریزی شده امسال نیز هیچ پشت نوبتی برای دریافت جهیزیه باقی نماند.
قائم مقام کمیته امداد گفت: مشاوره های قبل و حین ازدواج از دیگر خدماتی است که با هدف کمک به ازدواج و تحکیم بنیاد خانواده انجام می شود.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 5 =