نیروگاه‌های بیستون و اسلام آبادغرب کرمانشاه آماده تولید برق در پیک تابستان است

شناسهٔ خبر: 12DF47A4 -
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق بیستون کرمانشاه از آمادگی نیروگاه‌های بیستون و اسلام آبادغرب برای تولید برق در پیک تابستان ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای تولید برق در این ۲ نیروگاه انجام شده است.

به گزارش هاناخبر ، «مسعود میرزاعسگری» روز چهارشنبه گفت: نیروگاه‌های حرارتی با تامین ۹۴ درصد برق مورد نیاز کشور توانسته‌اند نقش مهمی در تامین انرژی پایدار و مطمئن برای مشترکان و گذر موفق از روزهای گرم پیک تابستان دارند.

وی ادامه داد: شرکت مدیریت تولید برق بیستون همواره یکی از قطب های تولید برق در غرب کشور بوده و در سال های گذشته با انجام به موقع برنامه های تعمیرات دوره ای و اساسی در کنار بهره‌برداری مسوولانه از این واحدها، عملکرد موفقی در عبور از پیک بار تابستان داشته است.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق بیستون اضافه کرد: با وجود تحریم های بین المللی علیه صنعت برق کشور، متخصصان داخلی این شرکت توانسته اند با توکل به خدای متعال و تکیه بر دانش بومی و استفاده از ظرفیت موجود در تولید داخل از این مشکلات نیز عبور کنند.

میرزاعسکری افزود: با توجه به حساسیت پیش از پیش پیک بار تابستان در پیش رو و به منظور رفاه و آسایش هم وطنان، برنامه ریزی اولیه جهت انجام تعمیرات های پیشگیرانه و تعمیرات های دوره ای نیمسال اول هر دو واحد بخار نیروگاه بیستون و واحدهای اسلام آبادغرب در سال گذشته انجام شد.

او تصریح کرد: پس از انجام هماهنگی های لازم با شبکه دیسپاچینگ ملی و خروج واحدها، فعالیت های تعمیراتی مطابق برنامه ریزی قبلی و cpm تعمیراتی در گروه های کاری مکانیک، الکتریک، ابزاردقیق و شیمی صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق بیستون در ادامه گفت: نصب پکینگ های جدید در برج های خنک کن به منظور افزایش راندمان، تعویض بخشی از لوله های بویلر، نصب یک دستگاه هیتر فشار قوی، تعمیر و تعویض بیش از ۶۰ عدد والو آسیب دیده در حوزه سیکل و بویلر، انجام بازدید و سرویس دوره ای تمامی تجهیزات، سرویس ژنراتور و تمام ترانس ها، موتورها، سوئیچگیرها و باسبارهای ۶ کیلوولت و ۳۸۰ ولت صورت گرفته و تعمیرات لازم نیز انجام گردیده است.

میرزاعسکری افزود: پس از اتمام تعمیرات های دوره ای نیمسال اول؛ هر دو واحد بخار این نیروگاه با موفقیت راه اندازی شده و در حال حاضر نیز به شبکه سراسری متصل است

وی اظهار امیدواری کرد که مشترکان با صرفه جویی بیش از پیش در مصرف برق، خدمتگذاران صنعت برق را در عبور موفق از پیک بار تابستان یاری نمایند.

 نیروگاه بیستون بیش از ۳۰ سال است که فعالیت تولید انرژی الکتریکی داشته و اولین و مهمترین نیروگاه غرب کشور است که علاوه بر تولید نقش مهمی در پایداری شبکه برق ایران دارد و توسط توان و دانش کارکنان بومی استان کرمانشاه اداره می گردد.

نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی اسلام آباد غرب نیز با متصل بودن به خط دیاله عراق علاوه بر بحث صادرات برق، با وجود تحریم‌های ظالمانه و با تکیه بر تولید داخلی، در حفظ پایداری شبکه برق در این منطقه نقش بسزایی دارد.

طرح نیروگاه اسلام آباد غرب از سال ۸۶ کلید خورد و در سال ۸۸ اجرایی شد و به دلیل تحریم‌ها شرکت هیتاچی تولید کننده و سازنده این نیروگاه کار را نیمه کاره رها کرد و این نیروگاه در زمان اجرا مشکلات زیادی را تجربه کرد و پیش‌بینی‌های اولیه نیز این بود که این پروژه به سرانجام نرسد.

در حال حاضر با تکیه بر تولید داخل تامین و ساخت قطعات و راه اندازی واحدها به کمک پرسنل بومی انجام شد و سرانجام این نیروگاه با تمام مشکلات پیش رو به بهره برداری رسید.

این نیروگاه با ظرفیت ۱۰۰ مگاوات در چهار واحد ۲۵ مگاواتی مشغول به فعالیت است.

استان کرمانشاه با داشتن ۲۵ هزار کیلومتر مربع وسعت و ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق؛ ۷۸۵ هزار مشترک برق دارد که ۸۳ درصد از آنها، یعنی ۶۵۲ هزار مشترک خانگی هستند.

این استان با ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 5 =