مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان عنوان کرد

افزایش ۱۲ درصدی نزولات جوی کردستان/۴۱ درصد سدهای استان پرآب هستند

شناسهٔ خبر: 19F4ECDA -
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان گفت: میزان بارندگی از ابتدای سال آبی جاری تاکنون حدود ۱۹۰ میلیمتر بوده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۷۱ میلیمتر بود.

به گزارش هاناخبر ، آرش آریانژاد امروز ۲۳ بهمن  اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به اینکه رژیم بارش‌های اخیر عمدتاً برف بوده این موضوع به تغذیه منابع آب زیرزمینی کمک شایانی می‌کند.

وی افزود: با توجه به رواناب‌هایی که از ابتدای سال آبی جاری در استان شاهد بودیم، حدود ۴۱ درصد سدهای استان پرآب هستند که این عدد در سال گذشته حدود ۳۴ درصد بود و این نشانگر میزان افزایش حجم ورودی آب به سدها است که خوشبختانه با این افزایش، نگرانی تأمین آب شرب برای شهرهای تابعه استان نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان، به بخشی از عملکرد شرکت آب منطقه‌ای کردستان از بهمن سال گذشته تا بهمن ماه سالجاری نیز اشاره و عنوان کرد: وزارت نیرو در دولت سیزدهم برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای اتمام طرح‌های نیمه‌تمام داشت و تأمین آب شرب، صنعت و کشاورزی که جزو مطالبات چند ساله و به حق مردم شریف استان بود در دور دوم سفر هیئت دولت به کردستان، محقق شد.

وی ادامه داد: ۱۲ طرح و پروژه از سوی وزارت نیرو در کردستان به عنوان طرح‌های اولویت‌دار مطرح شدند که با تزریق اعتبارات نقدی مناسب و به موقع و کار جهادی شبانه روزی مجموعه این شرکت، این پروژه‌ها که بعضاً بیش از ۲۰ سال به تعویق افتاده بودند، به بهره‌برداری رسیدند.

آریانژاد خاطرنشان کرد: امیدوارم با حمایت‌های مثال زدنی مجموعه وزارت نیرو و مدیران ارشد استان، بتوانیم در ۶ ماهه سال آتی تعدادی دیگر از این پروژه‌های اولویت‌دار این شرکت را به بهره‌برداری برسانیم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 3 =