به بهانه ی روی آنتن رفتن سریال دلاوری های سردار لیلاخ، سنجرخان

شناسهٔ خبر: 37567EF4 -
سریال سنجرخان چندی پیش در شبکەی اول سیما روی آنتن رفت و بازتاب گستردەای در میان منتقدان و دوس داران فیلم های تاریخی داشت.

به گزارش هاناخبر ، خلیل خان برادر بزرگ سنجر خان سردار اکرم  که دلاوری های او در مقابل حمله روس ها در  قرن گذشته  در منطقه لیلاخ کردستان شهرستان دهگلان شهر خاص و عام  بوده  و از مفاخر دلاوری های وطنی می باشد، بعد ازچهل روز صبر وسکون به سراغ همسر یدالله خان رفت وبه او پیشنهاد ازدواج داد.او که سوگوار شوهرش بود به او جواب رد داد وگفت:من هرگز شوهر نخواهم کرد.
خلیل خان گفته بود:تو زن برادر من هستی و مطابق شرع وقانون به من میرسی،در غیراین صورت تو را هم میکشم و در کنار آنها خاکت میکنم.
فکری از مغز زن یدالله خان عبور میکند و میگوید:باید فکر کنم و با والدینم حرف بزنم.
خلیل خان گفته بود:والدینت با من،خلیل خان با وجود همسر وچند فرزند،زن یدالله خان را به نکاح خود درآورد وبه قول امروزیها ماە عسل به روستای قصلان در لیلاخ رفت.
خلیل خان نسبت به همسر یداللە خان مشکوک بود و آشپز خصوصی گرفت و سه سال طول کشید تا زن جوان اعتماد او را به دست آورد و سرانجام زهر مهلکی در غذایش ریخت و او را از هستی ساقط کرد!اما هرگز زیر بار کشتن او نرفت.دولت هم چندان پیگیر قضیه نشد چون به حقیقت منفور جامعه شدە بود و اگر دو بار دیگر هم زندە میشد باز او را میکشتند.بعد از سه روز ختم خلیل خان،از طرف دولت آمدند و قبالەی املاک تحت تملک او راپس گرفتند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 3 =