فعالیت هزار و ۵۰۰ صنعتی و معدنی در کردستان

شناسهٔ خبر: 43328737 -
هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و معدنی دارای پروانه بهره برداری در استان کردستان هم اکنون فعال است.

به گزارش هاناخبر، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: هفت هزار و ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات اعلامی برای بخش صنعت استان در سال گذشته بود که از این مبلغ سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال آن تخصیص پیدا کرد و تاکنون هم ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال آن به متقاضیان پرداخت شده است.

بختیار خلیقی افزود: سهم این اداره کل در ایجاد اشتغال سال گذشته، ۶ هزار و ۸۳ نفر بود که این میزان به طور کامل تحقق پیدا کرد.

وی گفت: تحقق ۱۰۰ درصدی این میزان سهمیه اشتغال در بخش صمت استان نتیجه تلاش تولیدکنندگان، صنعتگران و بازاریان و همت مدیران و کارشناسان این مجموعه است.

وی اضافه کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده هم سهم اشتغال در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان برای سال ۱۴۰۳، حدود ۶ هزار نفر برآورد شده است که امید می‌رود این مهم هم به طور کامل تحقق پیدا کند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه اشتغال‌های شکل گرفته راستی آزمایی شده و به طور کامل رصد شده است بیان کرد: بیشترین تعهد اشتغال مربوط به حوزه صنعت، معدن و تجارت است و انتظار داریم در جز ۳ تبصره ۱۸ هم بیشتر مورد حمایت قرار گیریم تا جامعه هدف بیشتری را زیرپوشش قرار دهیم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 6 =