پارک فناوری سلامت در کردستان ایجاد می‌شود

شناسهٔ خبر: 445BE2DF -
وزارت بهداشت در حالی مجوز تأسیس پارک فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان را صادر کرده که راه‌اندازی این مرکز می‌تواند دانشگاه را به سمت دانشگاه‌های نسل سوم پیش ببرد.

به گزارش هاناخبر ، معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه یکی از حوزه‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان بوده که با توجه به نقش انکارناپذیر پژوهش و فناوری در توسعه همه‌جانبه و به لحاظ نیاز و موقعیت فعلی کشورمان به تولید علم و ممارست بر آن، مصمم است در راستای سیاست‌های پژوهشی کشور بستر مناسب برای بروز و ظهور خلاقیت‌ها و کشفیات، ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت‌های پژوهشی را فراهم کند و در نهایت با به‌کارگیری نتایج تحقیقات برای ایجاد تغییر مناسب، استفاده رسمی و عینی مؤثر آن را فراهم گرداند.

 

همچنین این معاونت نسبت به ایجاد، ترویج و تشویق فرهنگ فعالیت‌های تحقیقاتی به ویژه انتشار فعالیت‌ها در قالب مقاله و کتاب در سطح کشور و بین‌المللی اقدام کرده و همواره در تلاش است که منابع اطلاعاتی، علمی و تجهیزاتی دانشگاه را به آخرین فناوری مورد نیاز روز مجهز کند.

 

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه تسهیلات لازم برای شرکت دانشگاهیان در مجامع علمی داخلی و خارجی و اعزام اعضای هیئت علمی به فرصت‌های مطالعاتی را فراهم کرده و در راستای تقویت بنیه علمی دانشگاه تلاش می‌کند. از دیگر فعالیت‌های این حوزه تأمین منابع اطلاعاتی چاپی و الکترونیکی مورد نیاز کاربران دانشگاه از طریق تجهیز کتابخانه‌های فعال در سطح دانشکده‌ها، بیمارستان‌ها، خوابگاه‌ها، معاونت‌ها و مراکز تحقیقاتی است.

افشین ملکی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این‌باره اظهار داشت: این دانشگاه در سال‌های 1401 و 1402 در دو سال پیاپی میان دانشگاه‌های هم‌سطح رتبه اول را کسب کرده است، این موفقیت که حاصل همه زحمات اعضای هیئت علمی، محققان، دانشجویان و مجموعه مدیریتی بوده، می‌تواند راهی برای ارتقاء و قرار گرفتن دانشگاه علوم پزشکی کردستان در میان دانشگاه‌های تیپ 2 باشد. 

 

وی از صدور مجوز تأسیس پارک فناوری سلامت برای دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد و افزود: این ظرفیت یک سرمایه است و می‌تواند دانشگاه را به سمت دانشگاه‌های نسل سوم پیش ببرد.

 

معاون دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه در دانشگاه‌های نسل سوم، بحث فناوری بسیار حائز اهمیت است، گفت: پارک فناوری سلامت بستر بسیار مناسبی برای ارتقاء فناوری است که امیدواریم در سال جدید با مجوزی که برای استان صادر شده، سریع برنامه‌ها را به سمت دانشگاه‌های نسل سوم پیش ببریم.

 

از چهارم آبان ماه سال 1401 با هدف حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، علاوه بر پارک‌های علم و فناروی که مجوز خود را از وزارت علوم دریافت می‌کنند و مزایای قانونی به آنها تعلق می‌گیرند، هیئت وزیران مصوب کرد که وزارت بهداشت هم بتواند مجوزهای تأسیس این پارک‌ها را در حوزه تحصصی این وزارتخانه صادر کند و همه مزایای مشمول پارک‌ها نیز به آنها تعلق گیرد تا شاهد رشد و شتاب در حوزه شرکت‌های دانش بنیان تخصص بهداشت درمان باشیم.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 1 =