ثبت ۸۰۷ میلی‌متر بارندگی در کردستان

شناسهٔ خبر: 44B32C8E -
مدیرکل هواشناسی استان کردستان گفت: بیشترین میزان بارش‌ها از اول مهرماه سال گذشته تا ۱۲ فروردین ماه با ۸۰۷ میلی‌متر مربوط به سروآباد و کمترین با ۱۷۱ میلی‌متر در قروه بوده است.

به گزارش هاناخبر ، رحیم صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به میزان بارش‌ها اظهار داشت: از اول مهرماه سال گذشته تا 12 فروردین ماه جاری متوسط بارش استان 341 میلی‌متر بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل‌تر 5 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه متوسط میزان بارش‌ها در استان نسبت به دوره مشابه 30 سال گذشته 4 درصد رشد داشته است، گفت: بیشترین میزان بارش‌ها از اول مهرماه سال گذشته تا 12 فروردین ماه با 807 میلی‌متر مربوط به سروآباد و کمترین با 171 میلی‌متر در قروه بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان به آخرین وضعیت جوی آب و هوایی اشاره کرد و افزود: فردا چهارشنبه موجی ضعیف از نیمه غربی کشور عبور کرده که موجب افزایش پوشش موضعی ابر، گاهی وزش باد و امکان‌های بارش‌های خفیف و پراکنده در مناطق استان خواهد شد. روزهای پنج‌شنبه و جمعه جو پایدار است.

وی بیان کرد: از پنج‌شنبه تا یکشنبه آینده هیچ‌گونه بارندگی پیش‌بینی نشده اما در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده شاهد بارندگی خواهیم بود.

صدیقی در باره وضعیت دمایی عنوان کرد: تا آخر هفته میانگین دمای شبانه‌روزی تغییرات قابل توجهی نداشته و با نوسان 1 تا 2 درجه در همین محدوده باقی خواهد ماند.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان متوسط میانگین دما در شبانه‌روز گذشته را 1.5 درجه سانتی‌گراد عنوان کرد و یادآور شد: در همین مدت بابارشانی با 3.5- درجه سردترین و سلین با 26.6 درجه گرم‌ترین نقطه استان بوده‌اند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 4 =