کشف ۱۳ فقره سرقت کابل‌های برق در تبریز

شناسهٔ خبر: 480BCD93 -
رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از دستگیری ۲نفر متهم سابقه‌دار و کشف ۱۳ فقره سرقت کابل‌های برق در شهرستان تبریز خبر داد.

به گزارش هاناخبر ، سرهنگ محمدتقی سلطانی  اعلام کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت سیم کابل در شهرستان تبریز و بروز ضررهای جبران ناپذیر ناشی از تخریب شبکه و اخلال در امر خدمات رسانی به مشترکین، رسیدگی به موضوع در دستورکار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ماموران با انجام اقدامات فنی و تخصصی موفق به شناسایی ۲نفر متهم سابقه‌دار و حرفه‌ای شدند، افزود : کارآگاهان پس از هماهنگی مرجع قضایی طی یک عملیات منسجم هر ۲ متهم را دستگیر و مقادیری از اموال مسروقه، آلات و ادوات مورد استفاده در سرقت را از خودروی مورد استفاده ایشان کشف و به پلیس آگاهی استان دلالت دادند.

وی ادامه داد: متهمان در ابتدا منکر هرگونه بزه بود ولی  در بازجویی‌های صورت گرفته با توجه به ارائه مدارک و دلایل مستند، مستدل به ناچار لب به اعتراف گشوده و ضمن معرفی مالخر به ۱۳ فقره سرقت سیم کابل اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی در پایان با بیان متهمان به همراه پرونده جهت دادرسی به مراجع قضایی معرفی و با صدور قرار قضایی متناسب روانه زندان شدند از شهروندان خواست ضمن هوشیاری در صورت مشاهده و یا اطلاع از هرگونه موارد مشکوک، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از کشف ۲ دستگاه موتورسیکلت قاچاق خبر داد.

سرهنگ یداله جهان آرا با بیان اینکه قاچاق فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای اشتغال مولد و مؤثر در رشد تولید داخلی را از بین می‌برد، اظهار کرد: مبارزه با قاچاق همواره در دستورکار پلیس قرار دارد.

وی در ادامه افزود: در پی کسب خبری مبنی بر وجود موتورسیکلت‌های قاچاق داخل یک انبار در شهر تبریز، ماموران کلانتری ۲۰ پرواز پس از تحقیقات تخصصی و با انجام اقدامات فنی و پلیسی با هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی از کشف ۲ دستگاه موتورسیکلت قاچاق در بازدید از این انبار خبر داد و با اعلام اینکه کارشناسان ارزش تقریبی این کشفیات را ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، افزود: در این راستا متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی مرند از دستگیری ۲ سارق اماکن خصوصی با ۳ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی اسدیان در تشریح جزئیات این خبر مطرح کرد: در پی وقوع سرقت اماکن خصوصی در سطح شهرستان مرند، موضوع شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستورکار ماموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از بررسی‌های انجام شده و اقدامات فنی و پلیسی ۲ سارق حرفه‌ای را شناسایی که پس از هماهنگی‌های قضائی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه آنها را دستگیر کردند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس آذربایجان شرقی، وی بیان کرد: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده به ۳ فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کردند که پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مرجع قضائی معرفی شدند وی از شهروندان خواست هشدارها وآموزش‌های پلیس را جدی گرفته و در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک مراتب را سریعاً با پلیس ۱۱۰ در میان بگذارند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 4 =