یک مسئول اعلام کرد

ثبت تردد نزدیک به ۱۲۰ میلیون وسیله نقلیه در آذربایجان‌غربی

شناسهٔ خبر: 5284BE4B -
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: طی ١٠ ماه گذشته از سال جاری نزدیک به ۱۲۰ میلیون تردد وسیله نقلیه توسط سامانه‌های تردد شمار آنلاین در جاده‌های استان ثبت شده است.

به گزارش هاناخبر ، منصور نصرتی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه ۱۱۴ سامانه هوشمند ترددشمار آنلاین در محورهای استان فعال هستند اظهار کرد: بر اساس داده های این سامانه ها از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه ۱۱۷ میلیون و ۸۰۳ هزار و ۹۵۴ وسیله نقلیه در راه های استان تردد داشته‌اند. 

وی در ادامه افزود: در این مدت از میان کل ترددهای انجام یافته تخلف  ۸۰۴ هزار و ۴۱۶ وسیله نقلیه متردد در جاده‌های آذربایجان‌غربی ثبت شده و ۷۶۹ هزار و ۲۹۹ مورد از تخلفات نیز به پلیس راهور استان ارسال شده است.

نصرتی در خصوص رویت پلاک‌های متجاوز از سرعت ادامه داد: پلاک ۸۱۲ هزار و ۶۶۶ وسیله نقلیه به عنوان متجاوزین تا ٣٠ کیلومتر بیش از سرعت مجاز، پلاک ١٣ هزار و ٢ وسیله نقلیه به عنوان متجاوزین تا ۵٠ کیلومتر بیش از سرعت مجاز و پلاک یک هزار و ۸۴۸ وسیله نقلیه به عنوان متجاوزین بیش از ۵٠ کیلومتر از سرعت مجاز از طریق سامانه هوشمند ترددشمار آنلاین در محورهای آذربایجان‌غربی ثبت شده است. 

این مقام مسئول اعلام کرد: پلاک ٢۴٠ هزار و ٣١۴ وسیله نقلیه به عنوان متجاوزین با سرعتی متوسط بیش از حد مجاز تعیین شده نیز در محورهای استان رویت شده و امید است با تداوم توسعه زیرساخت‌های مدیریت هوشمند راه‌ها روز به روز شاهد کاهش میزان سرعت متوسط در جاده‌های آذربایجان‌غربی باشیم.

وی گفت: محورهای ارومیه-مهاباد، ایواغلی-ماکو، سلماس-خوی و سلماس ارومیه به ترتیب محورهای دارای بیشترین تخلف سرعت در استان هستند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 8 =