گازرسانی به ۲ شهر، ۵۰۲ روستا و ۷۲۴ واحد صنعتی استان کرمانشاه در دولت سیزدهم

شناسهٔ خبر: 55B7E45E -
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون به ۲ شهر، ۵۰۲ روستا و ۷۲۴ واحد صنعتی استان کرمانشاه گازرسانی شده است.

به گزارش هاناخبر ، ناصر حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در تشریح عملکرد شرکت ملی گاز ایران در این استان از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون، افزود: با تلاش شبانه‌روزی همکاران شرکت گاز استان در دولت سیزدهم، ۲ شهر نوسود و ریجاب گازدار شدند.

وی ادامه داد: ۵۰۲ روستای استان که دارای ۱۹ هزار و ۸۵۹ خانوار هستند با اعتبار بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال در این دولت گازدار شدند که در نتیجه آن، ۶۵ هزار و ۷۳۰ مشترک جدید از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

حسینی اضافه کرد: طی این مدت در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های دولت سیزدهم در رابطه با حمایت از تولید، ۷۲۴ واحد صنعتی استان نیز از نعمت گاز برخوردار شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در ادامه گفت: در ایام دهه فجر چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال پروژه این شرکت در سطح استان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

حسینی توضیح داد که در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی پروژه گازرسانی به یک شهر، ۴۱ روستا و ۱۰۰ واحد صنعتی استان افتتاح شد.

وی اظهار کرد: گازرسانی به شهر ازگله از توابع شهرستان مرزی ثلاث باباجانی در شمال غربی استان کرمانشاه با ۳۷۲ خانوار به عنوان آخرین شهر فاقد گاز به بهره‌برداری رسید.

حسینی اضافه کرد: در دهه مبارک فجر امسال همچنین، ۴۱ روستا به جمع روستاهای گازدار استان اضافه شد که در نتیجه آن، یک هزار و ۴۲۰ خانوار از گاز طبیعی بهره‌مند شدند، ضمن آن‌که پروژه گازرسانی به ۱۰۰ واحد صنعتی نیز افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در ادامه، افزود: با گازدار شدن این ۱۰۰ واحد صنعتی، ۲۵ هزار مترمکعب گاز طبیعی جایگزین سوخت مایع شد که نقش مهمی در کاهش هزینه‌های تولید و جلوگیری از آلودگی محیط زیست دارد.

حسینی افزود: امروز به برکت نظام مقدس اسلامی و خون پاک شهدا، گاز به عنوان یک خدمت بسیار ارزنده که نقش بی‌بدیلی در ایجاد رفاه و آسایش در زندگی مردم دارد به تمام نقاط کشور حتی دورافتاده ترین روستاها و نقاط مرزی رسیده که باید قدردان این نعمت بزرگ باشیم.

 استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

هم اکنون ۹۹.۹ درصد خانوارهای شهری با گازرسانی به ۳۳ شهر و ۹۰ درصد خانوارهای روستایی با گازرسانی به ۲ هزار و ۳۰ روستا، مصرف کننده گاز طبیعی هستند و ضریب نفوذ گازرسانی در کل استان به بیش از ۹۸ درصد رسیده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 1 =